שתף קטע נבחר

היועץ המשפטי תוקף: לחברי הכנסת אין בושה

בהודעה חריפה ביותר תקף היועץ המשפטי לממשלה, אליקים רובינשטיין, את חברי ועדת הכנסת שהחליטו לא להסיר את חסינותו של ח"כ יחיאל חזן, החשוד בהצבעה כפולה. הוא קבע שההחלטה מהווה חציית קווים

היועץ המשפטי לממשלה, אליקים רובינשטיין, תקף הערב (יום ב') בחריפות את החלטת ועדת הכנסת שלא להסיר את חסינותו של חבר הכנסת יחיאל חזן (ליכוד), החשוד בהצבעה כפולה.

  

רובינשטיין אמר: "ההחלטה בעניינו של ח"כ חזן אינה מכבדת את הכנסת. חברי הכנסת שהצביעו נגד הסרת החסינות, הביאו למרבה הצער לנקודת שפל קשה של ניצול החסינות הפרלמנטרית לרעה. במקום שהחסינות תפורש באופן מצמצם, המאפשר לרשויות האכיפה לפעול, כפי שגם פסק בית המשפט העליון, חברי הכנסת הרחיקו לכת בהרחבת החסינות".

 

עוד אמר רובינשטיין: "חובת המחוקק, בראש וראשונה המחוקק, היא לנהוג כחוק, ומשהופר החוק על-ידי המחוקק, לכאורה, ביקש היועץ המשפטי להסיר את החסינות, והנה המחוקקים הם הבאים לחסום את שערי החוק באופן בוטה".

 

היועץ המשפטי תקף את חברי הכנסת על כך שנכנסו לדיון בראיות, כאילו היו שופטים: "הדיון בראיות פרטניות, משל היתה הכנסת בית משפט, אינה תואמת את פסיקת בית המשפט העליון. ועוד, חלק מההתייעצויות היו בדיון בעל אופי סיעתי, דבר שאי אפשר להעלותו על הדעת בנושא מעין זה".

 

רובינשטיין סיכם את הודעתו במילים חריפות: "אם הכנסת יושבת כגוף מעין שיפוטי, כיצד נעדרו ח"כים רבים בעת הדיונים. היעלה על הדעת ששופט ייעדר מדיון? החלטת הוועדה בנסיבות אלה היא חציה של קווים שלא נחצו עד כה, והסירה, למרבה הצער, את אצטלת הבושה ממקבליה".

 

ועדת הכנסת החליטה לא להסיר את חסינותו של חזן, חרף בקשתו לוותר עליה. מדובר בצעד חסר תקדים בתולדות הכנסת, בו חברי הוועדה דוחים בקשה של חבר כנסת להסיר את חסינותו. יו"ר הכנסת, ח"כ ראובן ריבלין, אמר כי מדובר בהחלטה "לא ראויה". התנועה לאיכות השלטון הודיעה כי תעתור לבג"ץ. מחר תדון ועדת הכנסת גם בהסרת חסינותו של ח"כ מיכאל גורלובסקי, אף הוא מהליכוד. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גלי תיבון
מתקפה חריפה של רובינשטיין
צילום: גלי תיבון
צילום: אבי כהן
לא תוסר חסינותו. ח"כ חזן
צילום: אבי כהן
מומלצים