שתף קטע נבחר

האם האי היווני נועד לצורך טרנספר?

בראיון שנערך עמו בגלי צה"ל, טען לפתע ח"כ עמרי שרון, ש"כיכב" בקלטת האחרונה בפרשת האי היווני, כי הבין בתחילה שמטרת הפרויקט היא לבצע טרנספר של ערבים. למה בדיוק הוא התכוון? ynet פנה לעמרי שרון, שרק הגביר בתשובתו את התעלומה

האם פרשת "האי היווני" תוכננה לצורך ביצוע טרנספר של ערבים? את הטענה המוזרה הזו העלה הבוקר (יום ג') חבר הכנסת עמרי שרון, בנו של ראש הממשלה, בראיון לרזי ברקאי בתוכנית "מה בוער" בגלי צה"ל.

 

למה בדיוק התכוון עמרי שרון, בדברים שנאמרו בעקבות פרסום הקלטת אתמול? כך זה נשמע בשידור:

 

ברקאי: אתה שואל את ספקטור: -"תגיד, אתה מכיר את הפרוייקט המגלומני ביוון. ישבתי עם אפל והוא הראה לי את זה". כלומר, כבר אז ב-1999 ידעת מה מדובר.

 

שרון: כלומר הראו לי את הפרוייקט וכבר אז חשבתי שהוא גדול. עכשיו תמשיך, בוא, אני אזרום איתך אל תדאג, אני איתך.

 

ברקאי: מצד שני אתה אומר: "אם זה מצליח, אותו פרוייקט מגלומני, יש לנו מספיק כסף לשלם לכולנו וללכת מפה".

 

שרון: אתה רואה? פה אתה טועה. עכשיו אם אתה בודק טוב, תבדוק את התימלול, תקשיב טוב לתמלול, תראה את זה טוב, אני עכשיו אסביר לך. כשדודי הציג לי את הפרוייקט הראה לי את המודל של זה ואני אמרתי - זה גדול מדי בעיני, אבל זה החלק שלי וזה גם מה שאמרתי לו. החלום, הרעיון שלו מאחורי העניין היה שהפרוייקט הזה ירוויח סכום כסף גדול ואפשר יהיה לשלם את זה לקבוצה גדולה ולעשות פה איזשהו טרנספר מרצון של אנשים. אמרתי לו שהפרוייקט לא נראה לי, לא זה...

 

ברקאי: רגע שניה, מה זה טרנספר מרצון של אנשים? כאילו...

 

שרון: לשלם לאנשים שיעזבו את האזור.

 

ברקאי: 'לשמן' ערבים כדי שיעזבו את האזור?

 

שרון: (מגמגם)...כמעט שאני לא התייחסתי ברצינות עד הסוף... אני לא עקבתי בדיוק, עכשיו אין פה כוונה, אם אתה עובר על הקלטת בדיוק, אתה רואה שאין שם, "כולנו" - אין שם את הדבר הזה... ולכן אתה בא ואומר משהו לא מדוייק - ואני עכשיו צריך לעמוד להגן עליו למרות שהוא לא מדוייק.

 

בעקבות הראיון פנתה מערכת ynet לח"כ עמרי שרון, שניסה להסביר שוב: "מישהו הגה את רעיון הטרנספר... אני לא מקבל אותו ולא אוהב אותו ולא נעליים".

 

האם זה היה איש העסקים דוד אפל?

 

(שרון מושך בכתפיו)

 

האם זה היה אביך, ראש הממשלה, אריאל שרון? או אחיך גלעד?

 

"אתה מדבר איתי, תשאל אותי, לא אותם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מיכאל קרמר
שרון. למה הוא התכוון?
צילום: מיכאל קרמר
האי היווני. טרנספר מרצון?
צילום: אנג'לו בוטיס, טי.וי אנטנה יוון
מומלצים