שתף קטע נבחר

ההסברה של משרד החוץ: אלבום יקר על המבנה החדש

יום לאחר שראשי משרד החוץ זעקו בכנסת כי אין להם כסף לנהל קמפיין הסברה לישראל בעולם, מתברר כי המשרד אישר את הפקתו של אלבום מפואר המציג את תמונות של מבנה המשרד שיחולק לאורחים. העלות: 80 אלף שקלים. גורמים במשרד: "זה הרבה יותר יפה מהשבילים של צפת"

בעיות בתקציב ההסברה? רק אתמול התלוננו בכירי משרד החוץ על כך "שתקציב ההסברה של ישראל קטן מתקציב של קמפיין לטיטולים", ואמש (ד') מתברר כי המשרד הפיק אלבום מפואר, עשוי דפי כרומו, המציג תמונות של בניין משרד החוץ החדש בקרית הממשלה בירושלים. כך נילחם בתדמית הבעייתית של ישראל בעולם?

 

ל-ynet נודע כי עלות ההפקה של הספר היא כ-80 אלף שקל, עבור 3,000 עותקים. יצויין כי ההחלטה על הוצאת הספר לא התקבלה בתקופת כהונתו של השר סילבן שלום.

  

גורמים במשרד הביעו תמיהה נוכח ההוצאה הכספית הגדולה הכרוכה בהפקת הספר בתקופה מה נערכים קיצוצים. "היינו המומים. לאחר שחוסכים גרוש לגרוש בכל פינה, כדי להפיק חומרי הסברה, מסתבר המשרד מצא תקציב להפקת האלבום המהודר", אומר עובד ותיק במשרד.

 

בחוברת צילומים אומנותיים של המבנה הארכיטקטוני המיוחד של בנין משרד החוץ החדש, חומר רב על מבנה המשרד ופועלו ומאמרים של האדריכלים שתכננו את המבנה.

 

כזכור, בעת המעבר למבנה החדש התנגדו מרבית העובדים לגזירה וטענו כי לא יוכלו לעבוד בו כראוי. רבים מהם אף הצהירו כי בכוונתם להישאר בצריפים המיתולגים והרעועים של המשרד בכניסה לירושלים. המבנה עצמו נשאר ריק חודשים רבים עד שלבסוף הואילו העובדים לעבור אליו בימי כהונת השר נתניהו.

 

"חבל שלא נשתמש בזה"

 

גורמים במשרד החוץ מגינים על ההפקה של האלבום וטוענים כי תמונות הבניין עדיפות על תמונות מנופי הארץ. "משרד החוץ נוהג בדרך כלל לתת לאורחיו אלבומים על ארץ ישראל כמתנה", מסבירים גורמים במשרד.

 

לדבריהם, האלבום ישמש כמתנה הרשמית של המשרד לאורחים, במקום אלבומים שמשרד החוץ עומד לקנות. "זוהי המתנה הכי יפה שניתן לתת לאורח של המשרד - הרבה יותר משבילי צפת. חבל שלא נשתמש בזה" , מסבירים. 

  

ממשרד החוץ נמסר בתגובה: "הספר איננו מחולק לעובדים. הוא הוכן והושלם לפני כשנה עם השלמת הבנייה של הבניין החדש והוא מיועד לחלוקה כשי לאורחים רשמיים ולאנשים שעומדים בקשר עם המשרד". 

 

ל-ynet נודע כי הספר היה אמור להיות מחולק גם לעובדי המשרד כמתנה אבל לבסוף הוחלט להעניקו רק לאורחים. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: סבסטיאן שיינר
המבנה החדש. יככב באלבום
צילום: סבסטיאן שיינר
צילום: סבסטיאן שיינר
המבנה הישן. לא רצו לעזוב
צילום: סבסטיאן שיינר
צפת. פחות יפה
צילום: אפי שריר
מומלצים