שתף קטע נבחר

צעד נוסף לפיצוי הומוסקסואלים שבני זוגם נהרגו בתאונות

חברי הכנסת אישרו בקריאה ראשונה תיקון לחוק "פקודת הנזיקין", לפיו הומוסקסואלים ולסביות יהיו זכאים לפיצויים, אם בני זוגם ייהרגו בתאונת דרכים, בתאונת עבודה או במקרה של רשלנות רפואית. חברי הכנסת של הליכוד נעדרו מההצבעה

הכנסת אישרה הערב (יום ב') בקריאה ראשונה תיקון חוק, לפיו הומוסקסואלים ולסביות יהיו זכאים לקבל פיצויים במקרה שבן זוגם ייהרג בתאונת דרכים, תאונת עבודה או עקב רשלנות רפואית.

 

הכנסת אישרה את התיקון לחוק "פקודת הנזיקין", שיזם ח"כ רוני בריזון (שינוי) בקריאה ראשונה, ברוב של 24 תומכים מול 16 מתנגדים.

 

ח"כ בריזון אמר שמשמעות החוק צנועה ממה שהחרדים ניסו לטעון. לדבריו, החוק עוסק במצב מוגדר בתחום הנזיקין, שבו, כאשר אדם נהרג באירוע שמקנה פיצוי לקרוביו, לא נכתב בחוק שגם "ידוע בציבור" זכאי לפיצוי.

 

"בתי המשפט פוסקים באופן קבוע את הפיצויים לבן או בת הזוג, שהם ידועים בציבור, אבל מתלוננים שאין הגדרה בחוק לידוע בציבור, לכן, בא התיקון".

 

הח"כים מהליכוד הצביעו ברגליים

 

כל חברי סיעת הליכוד הצביעו ברגליים, ולא הגיעו להצבעה. חלק גדול מחברי הכנסת של הליכוד הצטופפו בכניסה למליאה, ולא נכנסו להצביע. ח"כ רוני בריזון אמר בתגובה שמדובר בהצעת חוק שזכתה לתמיכה ממשלתית, ולכן היעדרות אנשי הליכוד מההצבעה מהווה "פגיעה במשמעת הקואליציונית".

 

הצעת החוק גרמה להטחת האשמות מצד חברי הכנסת החרדים. ח"כ הרב ישראל אייכלר (יהדות התורה), אמר: "הכנסת, באמצעות חוק זה, משדרת מסר שלילי לנוער, שהכל מותר, הכל פרוץ, והכנסת מחוקקת חוקי סדום ועמורה".

 

לדבריו, הצעת החוק יוצרת מצב שבו "אין הבדל בין אדם לבהמה, ובין עם לעם". ח"כ מאיר פרוש (יהדות התורה) אמר: "שינוי מובילה למדיניות שתגרום בסופו של דבר ליותר גניבות, יותר רצח, ולפירוק התא המשפחתי".

 

בסופה של ההצבעה, גם ללא התגייסות הקואליציה, עבר החוק, ובריזון רשם לעצמו הצלחה נוספת, לאחר שבשבוע שעבר היה בין היוזמים להעברת החוק לפירוק משרד הדתות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום:איי  פי
תיקון לחוק הפיצויים. למען זוגות חד-מיניים
צילום:איי פי
יזם את התיקון. ח"כ בריזון
מסר שלילי. ח"כ אייכלר
מומלצים