שתף קטע נבחר

פרשת דרעי: נצ"מ גלבוע נאלץ להתנצל

מאיר גלבוע, שהיה ממונה על חקירת פרשת דרעי, טען בראיונות לתקשורת בשנת 99' כי דרעי לא נוקה לחלוטין מהחשד כאילו הזמין את רציחתה של אמה המאמצת של אשתו יפה, אסתר ורדרבר בניו יורק. בעקבות תביעת לשון הרע שהגיש דרעי חזר בו גלבוע מהדברים והתנצל

בבית משפט השלום בתל אביב הסתיים היום (ד') פרק נוסף בפרשת אריה דרעי. ניצב משנה (בדימוס) מאיר גלבוע, מי שהיה הממונה על חקירת פרשת דרעי, התנצל היום בפניו על ההאשמות שהטיח בו בעבר. 

 

בשנת 99' לאחר שדרעי הורשע, אמר גלבוע בראיונות לתקשורת דברים מהם עולה כי דרעי עדיין לא נוקה לחלוטין מהחשד כאילו הזמין את רציחתה של אמה המאמצת של אשתו יפה, אסתר ורדרבר, בניו יורק.

 

לאחר הרשעתו של דרעי, אמר לכלי התקשורת גלבוע, שהיה ראש מפלג ביחידה הארצית לחקירות הונאה כי הוא חושב שהיה מוצדק לפתוח מחדש את חקירת התאונה, אך הפנייה של המשטרה לאמריקנים לא עלתה יפה ולכן משטרת ישראל ויתרה. גלבוע גם אמר שדרעי לא רצה להיחקר בנושא הזה.

 

יצוין כי התנצלותו של גלבוע היום ניתנה גם למשה רייך, מקורבו של דרעי, אשר נטען נגדו כי הוא זה שהעסיק כביכול את הבחור שדרס למוות את ורדרבר.

 

בתביעת לשון הרע שהגיש דרעי נכתב כי דבריו של גלבוע מהווים "עלילה ודיבה עכורה" וכי הם מהווים פרסום לשון הרע, נועדו לפגוע בשמם הטוב של דרעי ורייך ועלולים היו להשפיל אותם, ולהכפישם בעיני הבריות במטרה לגרום לשנאה, לבוז וללעג.

 

עוד נטען כי גלבוע ניצל את תפקידו כממונה ראשי על החקירה כדי לבוא חשבון עם דרעי בשעתו הקשה.

 

במכתב ההתנצלות שפורסם היום כותב גלבוע כי משטרת ישראל לא חקרה את דרעי כלל על חשד לתאונה, הוא לא עמד לדין על חשדות אלה ולפיכך, אין כל חשד או אשמה בעניין זה. "ברצוני להתנצל על נוסח האמירות שמסרתי לתקשורת, ככל שהן נוגדות את העובדות המתוארות ומצטער על עוגמת הנפש שנגרמה למר רייך ולמר דרעי בעניין זה".

 

במכתב ההתנצלות גלבוע מציין גם כי דבריו על כך שדרעי לא כל כך רצה להיחקר בעניין התאונה אינם מדויקים וכי למעשה דרעי כלל לא זומן לחקירה בנושא ולא התבקש למסור גרסה או להשיב על שאלות בנושא.

 

התנצלותו של גלבוע נעשתה בהליך גישור שקיבל תוקף של פסק דין. דרעי ויתר על קבלת פיצוי כספי מגלבוע בפרשה.

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דלית שחם
דרעי. "כלל לא זומן לחקירה"
צילום: דלית שחם
זום 77
יפה דרעי. בשל פרשת מותה של האם המאמצת
זום 77
מומלצים