שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  מחשש לעימותים: בהתנחלויות ילמדו על חשיבות צה"ל
  בעקבות החשש לעימותים בין מתנחלים לחיילים עם פינוי מאחזים או התנחלויות, יפעילו במוסדות החינוך של המתנחלים תוכנית לימודים מיוחדת מכיתות א' עד י"ב, כדי להדגיש את "חשיבותו של הצבא בחברה הישראלית"

  על רקע חשש מעימותים בין מתנחלים לחיילים לנוכח פינוי אפשרי של מאחזים או התנחלויות, החליטו במועצת יש"ע להפעיל תוכנית לימודים מיוחדת בכל מוסדות החינוך בגדה וברצועה, מכיתה א' ועד י"ב בעניין "חשיבותו של הצבא בחברה הישראלית".

   

  התוכנית תחל לפעול בימים הקרובים למשך חודש, שבסיומו יערכו המתנחלים טקס הצדעה לצה"ל.

   

  מנהל מחלקת החינוך של מטה בנימין, יעקב ליבי, אמר היום (ג') ל-ynet כי "מדובר בתוכנית עבודה חינוכית. המטרה הראשונית של התוכנית היתה עידוד לשירות משמעותי בצה"ל, להצדיע למשרתים בשירות כזה, תוך חיזוק הנוער והגברת המוטיבציה. אך לאור ההתפתחויות האחרונות, התוכנית קיבלה משנה מרץ, בשל חשש למפגש טעון בין כוחות הביטחון לבין המתנחלים".

   

  לדברי ליבי, חשוב להדגיש כי "לא משנה מה יהיה, האמונה בצה"ל ובמדינה לא נפגעה ולא תיפגע, חרף המחלוקות".

   

  "שרון יקבל התשובה בכיכר רבין"

   

  בתוך כך, ראשי המתנחלים זועמים על ההוראה שנתן משרד הביטחון לצבא לבדוק את האפשרות המשפטית לפנות התנחלויות מיושבות, חלקן עם מבני קבע בגדה.

   

  גורמים ביש"ע אמרו היום ש"כבר לא מדובר ברצון לרצות את בוש או בשאלה האם מדובר ביישובים חוקיים או לא, אלא זה חלק מתוכנית ההתנתקות החד צדדית של ראש הממשלה".

   

  בימים האחרונים יש נתק מוחלט בין ראש הממשלה אריאל שרון ושר הביטחון, שאול מופז, לבין ראשי המתנחלים. הנתק החל על רקע הרצון לפנות מאחזים,

  הצו החריג שהוצא על ידי אלוף פיקוד מרכז, משה קפלינסקי בהסכמה של שרון ומופז, והחלטה מתחילת השבוע של ראש הממשלה לדחות את ההסכם שהושג בין ראשי מועצת יש"ע לבין הצבא בעניין פינוי מרצון של המאחז גינות אריה.

   

  ראש מועצת בנימין, פנחס ולרשטיין, אמר כי "אם הציבור לא יבין שראש הממשלה החליט לפנות מאות משפחות ללא החלטה של גוף דמוקרטי במדינת ישראל, כולל משפחות מבתי קבע, כולל גני ילדים, מועדוני זקנים, לא יפול להם האסימון. כבר מזמן לא מדובר על מאחזים, אלא מדובר על השכן הקרוב בשכונה החדשה שלא תיבנה, אם זאת תהיה מדיניות הכנסת והממשלה".

   

  לדבריו, "זה עצוב מאוד. אני משוכנע שאין ברירה אלא להניף את דגל המדינה וראש הממשלה יקבל תשובה ביום שני הקרוב בכיכר רבין".

   

  ברשימה שנבחנת כעת על ידי הצבא מופיעות בין היתר ההתנחלויות: אביגיל, עשהאל, תקוע ד', גבעת סלעית – בבקעה, נווה דניאל צפון, עדי עד, מיגרון, נופי נחמיה וגבעת אסף.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: דרור אטקס, שלום עכשיו
  מאחזים (ארכיון)
  צילום: דרור אטקס, שלום עכשיו
  צילום: זום 77
  "למנוע עימותים" (ארכיון)
  צילום: זום 77
  צילום: שאול גולן
  ולרשטיין. התשובה תהיה בכיכר רבין
  צילום: שאול גולן
  מומלצים