שתף קטע נבחר

שומרי האנדרטה

פנייתו של ח"כ רן כהן למפכ"ל המשטרה כי ישמור על האנדרטה של רבין בזמן הפגנת הימין היא ניסיון לעשות דה-לגיטימציה מהסוג הדמגוגי ביותר

יום אחרי שהכריז על ריצתו לתפקיד יו"ר מפלגת השמאל החדשה, התגלה ח"כ רן כהן כמי שאכן ראוי להנהיג את השמאל החדש בישראל. בצעד שמאלני-מנהיגותי טיפוסי הוא פנה למפכ"ל המשטרה, רב-ניצב שלמה אהרונישקי, ודרש ממנו להגביר את האבטחה על האנדרטה לזכרו של יצחק רבין בעצרת הימין הערב.

 

והיה לו נימוק מרגש: "ביום הזיכרון האחרון לרבין הוכח כי בימין יש כאלה שינצלו את ההזדמנות להשחית ולחלל כל זכר למנוח. לכן, קיים חשש כבד שייצאו הערב המשחיתים ממאורותיהם". וכדרכם של מתמודדים, כהן לא הסתפק באמירות. בכוונתו של המנהיג להגיע הערב, יחד עם מספר פעילי שמאל, ולהגן בגופו על האנדרטה.

 

לכאורה, מעשה חשוב וראוי. באמת, מי רוצה שמפגיני הימין ישחיתו את האנדרטה לזכר יצחק רבין ז"ל? הרי האנדרטה הזו נושאת לא רק את זכרו של האיש, אלא גם את זכר מעשה הרצח הנורא. חלילה לנו מלשכוח אותו. אסור לתת למפגיני הימין למחוק את זכר הרצח.

 

אבל רגע, במחשבה שנייה, למה שמפגיני הימין ישחיתו את האנדרטה? מה פתאום? ממתי מפגיני הימין נוהגים להשחית אנדרטאות בהפגנותיהם? האג'נדה של איזה מתנחל - שהוא לא סוכן שב"כ - כוללת את השחתת אנדרטת רבין? היה תקדים לכך? ח"כ רן כהן יותר מרומז שכן: "ביום הזיכרון האחרון לרבין הוכח כי בימין יש כאלה שינצלו את ההזדמנות להשחית ולחלל כל זכר למנוח", הוא כתב כאמור למפכ"ל.

 

אלא שאם נחזור לרגע לאותם "אנשי ימין" שחיללו את האנדרטה ביום הזיכרון לרבין, נגלה שהיו אלה שניים: הראשון, נער בן 18, שעבד בעיריית תל-אביב במסגרת פרויקט שיקום לנוער במצוקה, והשני סתם משוגע תל-אביבי א-פוליטי. מעשיהם זכו לגינוי מכל חוגי הימין, כולל איתמר בן גביר. אני מתחייב בזאת להעניק סופשבוע זוגי בבית הדסה (+ כניסה חינם למערת המכפלה) למי שיתפוס את השניים הנ"ל הערב בהפגנת הימין. חבל לכם על המאמץ. הם לא יהיו שם. יהיו שם רק אי אלו עשרות אלפים, שומרי חוק, אזרחים למופת, שמתנגדים לפינוי מאחזים. מה, לא לגיטימי?

 

ח"כ כהן חושב שלא. הפנייה שלו למפכ"ל היא ניסיון לעשות דה-לגיטימציה מהסוג הדמגוגי ביותר לעשרות אלפי אנשים שלא יורקים, לא מקללים ולא מוציאים ידיים דרך החלון. הם בסך הכל רוצים לבוא לכיכר, לשמוע כמה נאומים, לשיר "לך אתן את הארץ הזאת" ולחזור להתנחלות בשלום.

 

הנאומים בעצרת הערב, חריפים ככל שיהיו, לא יתחילו להתקרב בחומרתם לפנייה של ח"כ רן כהן, שמנסה להפוך באלגנטיות את הימין לציבור אלים ומסוכן שעסוק כל היום ברציחת ראשי ממשלה ובהשחתת אנדרטותיהם.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים