שתף קטע נבחר

לומדים לתואר ראשון במקביל לבגרויות

אם יגיעו התיכוניסטים החרוצים למחצית הנקודות האקדמיות, יידחה שירותם הצבאי בשנה והם יוכלו להשלים את התואר. מנכ"ל בית הספר: "לא יהיה תלמיד שמתאים למסלול הזה, ולא ישתלב בהם בגלל בעיה כלכלית"

שבעה תלמידים מכיתה י' בתיכון רוגוזין בקרית אתא החלו ללמוד לתואר ראשון במדעי המחשב באוניברסיטת חיפה. עלות התואר מסתכמת בכ-25 אלף שקל לכל אחד, והתלמידים צפויים לסיים את התואר בגיל 19, לאחר שיסיימו את הלימודים בתיכון. בית הספר ידאג להסדיר את דחיית השירות הצבאי בשנה לאלה שיגיעו למחצית הנקודות הדרושות לתואר.

 

את שבעת התלמידים, הלומדים בכיתת המצטיינים מדעים ומחשבים במסגרת פרויקט מופ"ת, מלווה לאוניברסיטה נציגה מבית הספר, המטפלת בכל הנושאים הבירוקרטיים. התלמידים מגיעים למקום בימי ראשון לצורך תרגול ובימי שלישי להרצאות. נכון לעכשיו, המטרה היא להכפיל את מספר הסטודנטים הצעירים, שלעת עתה לא נדרשו לעמוד בדרישות הסף של האוניברסיטאות, אולם במקביל לתואר הם עושים גם את תעודת הבגרות.

 

"בסימסטר הזה אנו לומדים קורס בהיקף של חמש נקודות", אומר אלדן כהן המשתתף בפרויקט. "הסטודנטים והמרצים מאד מפרגנים, ומכיוון שאנחנו לומדים בקבוצה, אנו עושים את העבודות ביחד ועוזרים זה לזה. בשנה הבאה אנחנו צפויים ללמוד בצורה אינטנסיבית יותר. אם יידחה השירות הצבאי, זה יקנה לי יתרון על אחרים. נחסוך את מה שאחרים יעשו אחרי הצבא.

 

"יש יוקרה מסוימת בלסיים את התואר ביחס עם תעודת הבגרות. כרגע לוח הזמנים לא לחוץ, ואני מאמין שבשנה הבאה נדע להסתדר. גם עכשיו, בשבוע שיש לחץ, אנחנו מסתדרים ומתמרנים, ואני מקיים חיי חברה רגילים לחלוטין".

 

מנכ"ל בית הספר, ברוך אור: "זה פרויקט מצוין לתלמידים מצוינים. מדובר בקבוצת בילדים בעלי אמביציה, שאוהבים ללמוד ושיכולים ומעוניינים להתמודד עם מטלה לא פשוטה בנוסף על לימודיהם בתיכון".

 

אתה לא חושב שהעלות הגבוהה עלולה ליצור אפליה מול תלמידים שרוצים ללמוד, אבל לא יכולים לשלם?

 

"לא אסכים שיהיה תלמיד שמתאים ומעוניין בלימודים האלה, ולא ילמד בפרויקט הזה בגלל בעיה כלכלית. נעשה כל מאמץ לעזור לו".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: צביקה טישלר
תואר ראשון בגיל 19. מסלול לתלמידים מצטיינים
צילום: צביקה טישלר
מומלצים