שתף קטע נבחר

הצעיר שהודה בדקירת שרת החוץ השבדית: "אני לא אשם"

מיאלו מיאלוביץ' הודה בשבוע שעבר שדקר את השרה ואמר כי ישו הורה לו לעשות זאת. בפתיחת משפטו טען שלא התכוון להרוג אותה ולכן אינו מודה באשמת "רצח"

מיאלו מיאלוביץ', הצעיר שהודה בשבוע שעבר שדקר למוות את שרת החוץ השבדית אנה לינד, הואשם היום (ד') רשמית ברציחתה אך אמר בפתיחת משפטו שאינו מודה באשמה.

 

פרקליטו של מיאלוביץ' הסביר שהצעיר בן ה-25 לא מכחיש שדקר את השרה בקניון בסטוקהולם ב-10 בספטמבר, אך טוען שלא התכוון להרוג אותה. "האישום צריך להיות הריגה", טען הפרקליט.

 

התובעת במשפט התעקשה שהאישום צריך להישאר "רצח", וציינה שהעובדה שמיאלוביץ' דקר את לינד שבע פעמים היא הוכחה לכך שרצה במותה. לינד נדקרה בכל חלקי גופה והובהלה לבית חולים. למחרת מתה מפצעיה.

 

השבוע פורסם בשבדיה תמליל חקירתו של מיאלוביץ'. הוא אמר בחקירה שלאחר שראה את לינד בקניון שמע קולות בתוך ראשו שאמרו לו לדקור אותה. בהמשך אמר כי אינו יודע בדיוק מי הורה לו לבצע את הרצח והוסיף: "אני חושב שזה היה ישו. הוא בחר אותי". השבוע דווח גם שלמיאלוביץ' יש היסטוריה של בעיות נפשיות ובעבר אף תקף בסכין את אביו.

 

"זה יכול היה להיות מישהו"

 

היום אמר מיאלוביץ' בדיון: "שמעתי את הקולות שאמרו לי שאני צריך לתקוף אותה... לא יכולתי להתנגד להם... אני לא ממש זוכר... ואז תקפתי אותה וברחתי משם...". מיאלוביץ' לא סיפק פרטים על הדקירה עצמה אך הבהיר שלא תקף את לינד ממניעים פוליטיים. "אני לא מתעניין בפוליטיקה", אמר, "זה יכול היה להיות מישהו אחר במקומה", הוסיף.

 

הוא סיפר גם שמאוחר יותר צפה בטלוויזיה בבית של חבר בדיווחים על הניתוח שעברה השרה באותו לילה. "הייתי מודאג ממה שקרה. קיוויתי שהיא תחזיק מעמד ותבריא", אמר.

 

לינד הייתה מהפוליטיקאיות הפופולריות ביותר בשבדיה, ורבים ראו בה מועמדת טבעית לראשות הממשלה. בשבדיה עוקבים באדיקות אחר התנהלות המשפט שמועבר בשידור ישיר ברדיו. על פי החוק השבדי לצוותי טלוויזיה אסור לצלם את הדיונים.

 

אם יורשע ברצח צפוי מיאלוביץ' לשאת מאסר עולם, עונש שבשבדיה עומד על כ-15 שנים מאחורי הסורגים. אם ייקבע שאינו אחראי למעשיו, יישלח לבית חולים לחולי נפש עד שהרופאים יקבעו שניתן לשחררו. המשפט צפוי להסתיים ביום שני הבא.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
מיאלו מיאלוביץ'. לא התכוון
צילום: איי פי
צילום: רויטרס
עיתונאים עומדים בתור בבית המשפט של סטוקהולם
צילום: רויטרס
מומלצים