שתף קטע נבחר

חיים במשבר: הרומן הקצר של ש"ס וישראל אחת

בסיום המשבר האחרון בין ש"ס לישראל אחת ניסו שני הצדדים לשדר עסקים כרגיל. ש"ס מיהרה לסכל את החוק להקדמת הבחירות ואף עמדה לגלות מעורבות בתהליך המדיני. על הרומן הקצר וסיומו

עם סיום המשבר האחרון בין ש"ס לישראל אחת, שהסתיים בביטול מכתבי ההתפטרות של שרי התנועה, ובהתפטרות שרי מרצ, שני הצדדים - ישראל אחת וש"ס - ניסו לשדר "עסקים כרגיל" בקואליציה. מועצת חכמי התורה אף החליטה על מעורבות פעילה בתהליך המדיני, והורתה להיענות להצעה של ראש הממשלה, אהוד ברק, לצירוף השר אלי ישי לפסגה בוואשינגטון. ש"ס גם מיהרה לפרוע שטרות לברק וסיכלה את החוק להקדמת הבחירות בישיבת ועדת חוק חוקה ומשפט.
במקביל, אהוד ברק הדגיש בכינוס ישראל אחת בבית ברל את חשיבות המשך השותפות עם ש"ס. "שיתוף ש"ס בממשלה חשוב לאחדות העם ולאתגרים שלפנינו", אמר. "מנהיגות אחראית צריכה להוביל ולא להיגרר. מנהיגות אחראית צריכה לחפש את המשותף ולא את המפלג. הדרך לעשות זאת היא יחד בקואליציה רחבה ככל האפשר".
אולם ככל שהתקרב מועד הפסגה נשמעו בש"ס קולות נוספים, כמו התבטאותו של השר שלמה בניזרי כי "הוא מקווה שביבי יחזור לראשות הממשלה". בש"ס שוב הלכו וגברו ההיסוסים. היום החליטה ש"ס סופית, לפחות בשלב זה, כי הסתיים הרומן שלה עם ישראל אחת.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים