שתף קטע נבחר

חולון: קורס להעצמת נשים בחולן

מפתחת המודל: בתום 20 מפגשים ילמדו נשים לעמוד על שלהן ולהתמודד בעולם העבודה הגברי"

קורס מאמנות אישית (coaching) להעצמת נשים ייפתח בחודש הבא בחולון. הקורס, שמתקיים מטעם המכללה ללימודי התנדבות ברחובות ופורום הנשים ברחובות ובחולון, נועד להכשיר נשים להיות מאמנות של נשים אחרות, לכוונן לצמיחה אישית וללוות אותן בתהליכי שינוי.

 

את מודל המאמנות פיתחה יועצת ארגונית ומנכ"לית חברת כישורים-קישורים, שמחה לוין. לדבריה, תפקידה של המאמנת האישית הוא לעזור לנשים לקבוע לעצמן סדר עדיפויות חדש, להגדיר לעצמן מטרות ולפעול להשגתן. לוין: "בארצות הברית ובבריטניה נהנים יותר מחצי מיליון איש משירותיהם של מאמנים אישיים. ארגונים וחברות היי-טק נוהגים להשתמש במאמנים אישיים. בישראל מדובר במקצוע חדש שטרם זכה להכרה.

 

"עבדתי כשלוש שנים בפיתוח מודל שמתאים לפסיכולוגיה של האשה. נשים נמצאות עדיין בשכבות החלשות והן הסקטור העיקרי שנפגע מהקיצוצים הכלכליים. זה לא בגלל שהן פחות מוכשרות אלא בגלל שהן פחות מיומנות בהתמודדות בעולם העבודה שהוא עולם גברי. בהתאם לשיטה שלנו, אנחנו מלמדים נשים ב-20 פגישות להפוך למאמנות אישיות. יש בהן נשים שהצליחו בתחומים כפוליטיקה, קריירה, הקמת עסק, שילוב בין משפחה ועבודה או נשים שהתגרשו או יצאו ממעגל של אלימות".

 

מנהלת המכללה ללימודי התנדבות, לאה גבע: "אני נתקלת בנשים עם המון כישורים שלא מתקדמות כי יש להן חוסר ביטחון או שהחברה שידרה להן שהן יתקדמו רק עד שלב מסוים. אם נשים כאלה יאומנו על ידי מי שהצליחו, יש סיכוי גדול שגם הן יצליחו".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מריאן הול
מאמנת נשים. מקצוע חדש שעדיין לא זכה להכרה בישראל
צילום: מריאן הול
מומלצים