שתף קטע נבחר

הוקם הפורום למען הספורט הייצוגי בירושלים

ראשי שלוש קבוצות הספורט הגדולות מסתערים על כיכר ספרא כדי למחות על החלטת לופוליאנסקי להפסיק את התמיכה במועדונים. העירייה: "עדיין אין תקציב לשנת 2004, ולכן הטענות הן ספקולציה"

בצעד חסר תקדים התאגדו שלושת מועדוני הספורט הייצוגי המובילים בירושלים – בית"ר, הפועל כדורסל והפועל כדורגל – והקימו את 'הפורום למען הספורט הייצוגי בירושלים'. הארגון הוקם במחאה על כך שעיריית ירושלים הודיעה כי לא תעביר לקבוצות את ההקצבה לשנת 2003 בסך 3.7 מיליוני שקלים, וכי לא תתקצב כלל את הספורט הייצוגי העירוני בשנת 2004.

 

יריית הפתיחה במאבק נורתה לפני כשלושה חודשים, לאחר שלראשי המועדון נודע כי העירייה אינה מתכוונת להעביר את התקציב המיועד להן. גם כך, טוענים ראשי המאבק, העירייה מתקצבת את קבוצות הספורט הייצוגי בחמישה שקלים עבור כל תושב, בעוד התקציב בשאר הרשויות בארץ עומד על 20-80 שקל לתושב.

 

בניסיון לבטל את רוע הגזירה נפגשו שלושת ראשי הקבוצות עם פקידים בכירים בעירייה, אך דבר לא השתנה, ובסוף 2003 נודע כי לא רק שלא יקבלו כספים על השנה שכבר תמה, גם בשנה הקרובה לא תסייע בידיהם העירייה. יו"ר בית"ר, מאיר פניג'ל, זעם על ההחלטה: "לא ייתכן שעיריית ירושלים תהיה העירייה היחידה שאינה מתקצבת את קבוצות הספורט שלה. לופוליאנסקי מחויב לתת הסביר לאלפי המשפחות שילדיהן משחקים בקבוצות הנוער, אשר ייפגעו כתוצאה מההחלטה האומללה. כיצד יכולה העירייה להתעלם ממאות אלפי תושבי ירושלים המתעניינים בספורט הייצוגי? כבר כמה חודשים שאנחנו מנסים להגיע לפתרון מוסכם, אך הטיפול בעניין עובר מגורם לגורם וכלום לא קורה. לופוליאנסקי אפילו לא טרח לשבת ולשוחח עמנו מאז נבחר לתפקיד".

 

ליאור מאי, יועץ אסטרטגי למאבק: "הפעם היחידה שלופוליאנסקי התעניין במצב הספורט העירוני היתה בעת החתמתו של אבי נמני בבית"ר ירושלים. אז הזמין לופוליאנסקי את ראשי בית"ר ואת השחקן ללשכתו לקבלת פנים מיוחדת. ככל הנראה ההתעניינות היתה לצורכי יחסי ציבור בלבד".

 

מהעירייה נמסר בתגובה: "בניגוד לטענה, ראש העירייה כן נפגש עם ראשי בית"ר ירושלים. תקציב 2003, שכלל תמיכה בכ-30 עמותות ספורט במאות אלפי שקים, קוצץ עמוקות בידי הממשלה. כולם נפגעו מכך ולא רק קבוצות הספורט. תקציב 2004 עדיין לא נקבע, ולכן הטענות האמורות הן בגדר ספקולציה בלבד".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אביגיל עוזי
פניג'ל: "איך אפשר להתעלם ממאות אלפי תושבים המתעניינים בספורט?"
צילום: אביגיל עוזי
מומלצים