שתף קטע נבחר

אמו של בני אברהם: עד שלא אראה בעיניים, לא אאמין

תגובות נרגשות בקרב משפחות החיילים החטופים עם היוודע דבר השלמת עסקת חילופי השבויים עם החיזבאללה. עדנה אברהם עדיין ספקנית: "נסראללה עצמו עוד לא אמר דבר". יעקב אביטן: "רק כשהבנים יחזרו זה יהיה גמור מבחינתי". משפחת ארד: לא מגיבים להשלמת העסקה

בהתרגשות, מהולה בכאב ובצער, קיבלו בני משפחות שלושת החיילים שנחטפו בלבנון את הבשורה על השלמת העסקה עם החיזבאללה.

 

בני משפחתו של החייל החטוף בני אברהם, התקשו אמש (שבת) לחוש הקלה. האם, עדנה אברהם, אמרה ל-ynet כי "עד שלא אראה בעיניים, אני לא מאמינה. נסראללה עצמו עוד לא אמר שום דבר, אבל אולי הפעם אלוהים אוהב אותי ואולי יקרה נס".

 

במשפחת אברהם זועמים על כך שלא קיבלו מידע כלשהו ממערכת הביטחון על השלמת העסקה ועל כך שאף נציג של צה"ל לא הגיע לבית המשפחה בטרם פורסם בתקשורת על התדרוך שמקיים בגרמניה המתווך הגרמני.

 

בשיחה עם שר הביטחון שאול מופז וכן עם הרמטכ"ל רב אלוף משה (בוגי) יעלון, מתח חיים אברהם, אביו של בני, ביקורת נוקבת על התנהלות הצבא ואמר כי הם ציפו לראות נציג של הצבא אצלם בבית. "הייתם צריכים לעדכן אותנו ולהכין אותנו", אמר אברהם למופז בשיחת טלפון אתמול. "חששתם שדברים ידלפו. לא אחת דיברתי עם אנשים אצלכם על הצורך בקשר איתנו".

 

אברהם, שהיה בסערת רגשות בשיחתו עם מופז, קרא לשר הביטחון "להיפרע מנסראללה ימח שמו וזיכרו". אברהם אמר עוד כי ישראל צריכה לסגור עוד חשבון עם האו"ם על היחס של הארגון כלפי ישראל.

 

בשיחה עם יעלון שאל אברהם אם ידוע מה עלה בגורל הבנים ויעלון השיב כי לא ידוע אם הם חיים או מתים וכי הערכת צה"ל בעניינם לא השתנתה. 

 

"רק כשהבנים יחזרו זה יהיה גמור"

 

בציפייה דרוכה חיכו אתמול הוריו של עדי אביטן לשעה 20:00 כדי להתעדכן מן החדשות במתרחש. "נמסרה לנו הודעה מוסמכת אך לא קיבלנו פרטים. אנחנו מחכים כמו כל עם ישראל". על פניהם של יעקב וציפורה ניכרו סימני העצב המלווה אותם בשלושת השנים האחרונות. "אני חושבת שזה הסוף, אך עד הרגע האחרון נחכה, אז תהיה הקלה", אמרה האם ציפורה.

 

לאחר שנמסרה ההודעה במהדורת החדשות, הביע האב ספקות ואמר "רק שהבנים יחזרו זה יהיה גמור מבחינתי. יש דברים שנאמרים אך כמו במזרח התיכון, כך במזרח התיכון ואנחנו שבענו אכזבות לא קלות בעבר. אני רוצה להאמין שהפעם זה הסוף".

 

עוד אמר האב כי הוא מבקש לצאת בקריאה למדינת ישראל: "אם אכן העסקה תתממש, יש לנו זכות לבקש להשיב את כל השבויים והנעדרים הביתה".

 

האם, שקיבלה את הבשורה ברגשות מעורבים, אמרה: "חיכינו שלוש שנים וארבעה חודשים. זה הולך להיות שבוע קשה מאוד ואנחנו נקבל אותו. אנו מחכים לרגע הזה. אני חושבת שזה אכן הסוף. זה הסיום".

 

לדבריה, "מחכים לנו ימים קשים עכשיו. אנחנו עוד לא יודעים באיזה מצב יביאו את עדי. עד שלא אראה אותו, לא אדע. אם הוא יגיע בחיים, אצטרך למלא את החסר ולהעניק לו את כל מה שהחמצנו בכל התקופה הארוכה. ואם חס וחלילה לא, יהיה לי לפחות מקום ללכת אליו, לדבר ולספר".

 

"בשורה גדולה"

 

בבית משפחת סואעד בכפר ואדי סלאמה שליד כרמיאל קיבלו בשמחה את הבשורה אודות מסיבת העיתונאים 0בגרמניה.

 

מוחמד, דודו של החייל החטוף עומר סוואעד, אמר: "מדובר בבשורה גדולה עבור המשפחה, שלאחר תקופה ארוכה כל-כך של חוסר וודאות נוכל לראות את החזרת הבנים למדינה".

 

"אותנו לא מעניין מה המחיר שאותו התחייבה ממשלת ישראל, ולהערכתי אחרי השעה שמונה בערב נהיה כולנו חכמים יותר. להערכתי בתוך כמה ימים הכל יהיה מאחורינו".

 

החברים לפלוגה: "יום עצוב ומרגש"

 

גם החברים של עדי אביטן ובני אברהם מפלוגת ההנדסה הקרבית עקבו אמש בדריכות אחר הפרסום על השלמת העסקה.

 

ארקדי לסטר, בן 24, צפה כל הערב בשידורי הטלוויזיה, "ההרגשה קשה", אמר ל- ynet, "אני נזכר בדקות אלה איך בני ועדי היו חלק מאתנו. כל כך רצינו שהם יחזרו הביתה בחיים, חלק מאיתנו עדיין מאמינים שזה מה שיהיה. מצד אחד זה יום שמח, אבל גם עצוב, יום מאוד מרגש עבורי".

 

יבגני דרמן, בן 23, הלומד באוניברסיטת תל אביב, אמר כי עבורו זה "יום קשה". לדבריו, "מצד אחד יש הקלה, הרגשה טובה שמביאים את החברים שלנו לקבורה בארץ, המתח והתחושה הקשה שלנו ושל המשפחות ייפסק, אבל לצערי הם לא בין החיים".

 

יעקב וולפה, בן 23 מירושלים: "כואב לי על ההורים שחיכו כל כך הרבה זמן, אבל לפחות עכשיו יהיה קבר לבכות עליו".

 

משפחת ארד: לא מגיבים

 

משפחת ארד שהתנגדה לקיום העסקה בזמן הדיון בממשלה סירבה אמש להגיב לעסקה. בתו של ארד, יובל, כתבה מכתב לראש הממשלה בבקשה שלא לבצע את העסקה מבלי לכלול העברת מידע על אביה.

 

חן ארד, אחיו של הנווט רון ארד, אמר ל- ynet כי "אין בכוונת משפחת ארד להגיב לידיעה לפיה סוכמו פרטי עסקת השבויים עם החיזבאללה".

 


פורסם לראשונה 24/01/2004 18:38

 

בהכנת הידיעה השתתפו אטילה שומפלבי, שרון רופא-אופיר, חנן גרינברג, ורד לוביץ' וחגי עינב
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גלי תיבון
אביו של עדי אביטן. הכל פתוח
צילום: גלי תיבון
צילום: גלי תיבון
משפחות אברהם וטננבאום. ממתינים
צילום: גלי תיבון
יובל ארד. לא מגיבים
מומלצים