שתף קטע נבחר

קריית מלאכי: ראש העיריה פתח בשביתת רעב

מוטי מלכה הצטרף למאבק העובדים, שלא קיבלו משכורות כבר שישה חודשים. בבתי הספר בעיר הושבתו הלימודים למשך שעתיים והסוחרים בעיר מאיימים להצטרף לשביתה אם האוצר לא יציע פתרון בפגישה שמתקיימת היום עם נציגי העובדים

ראש עיריית קריית מלאכי, מוטי מלכה, פתח הבוקר (א') בשביתת רעב, במחאה על כך שעובדי העיריה לא קיבלו עדיין משכורות עבור ששת החודשים האחרונים. במקביל, בתי-הספר הושבתו היום למשך שעתיים, לאות הזדהות עם עובדי העיריה.   

 

מלכה אמור להיפגש במהלך היום עם עוזריו של שר האוצר, בנימין נתניהו, בירושלים, ולדבריו, אם תוצאות הפגישה לא ישביעו את רצון העובדים, בתי הספר יושבתו ליום לימודים שלם ולא רק לשעתיים הראשונות וגם בעלי העסקים בעיר יצטרפו אליה. מלכה אמר כי תוצאות הפגישה עם האוצר, יכתיבו את המהלכים הבאים.

 

בסוף השבוע הודיע מלכה כי הוא מצטרף למאבקם של עובדי העיריה שהחל לפני כחודש. ועד העובדים הביע סיפוק ויו"ר הוועד, מישל שושן ציין כי כל העיר עומדת מאחורי המאבק, כי ברור לתושבים שעובדי עירייה שאינם מקבלים שכר, אינם יכולים לתת שירות לתושבים.

 

גם מלכה אינו מקבל שכר מאז היבחרו לראשות העיריה, לפני כחודשיים וחצי וראש העיריה לשעבר, ליאור קצב, לא קיבל את משכורתו במשך מספר חודשים לפני סיום כהונתו.

 

לדברי מלכה, הקיצוצים במענקי האיזון של משרד הפנים אינם מותירים ברירה אלא לצאת למאבק לאור חוסר יכולתה של העיריה לתפקד עם קיצוצים אלה. "אחרי שהצגתי תוכנית התייעלות שבה יש חיסכון של 10 מיליון שקלים, קיצצו לנו 8 מיליון ממענקי האיזון. לא נותר לי אלא לזרוק את המפתחות על שולחן משרד הפנים, ולהרים ידיים מתפקודי כראש עיריה".

 

מלכה הוסיף כי קריית מלאכי סובלת מתסמונת "ילד הסנדוויץ'": כשחוקקו חוקי הנגב, המעניקים הטבות מס והטבות נוספות למשקיעים, קריית מלאכי לא נכללה בהם, כיוון שהיא נחשבת לקרובה למרכז הארץ, ולא לנגב. כעת, טוען מלכה, קרית מלאכי שוב מופלית לרעה כיוון שהערים הקרובות למרכז סבלו מקיצוצים גבוהים יותר במענקי האיזון, כך שהעיר לא נהנתה מאף הטבה. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אורן אגמון
לא קיבל משכורת מאז נכנס לתפקיד. מלכה
צילום: אורן אגמון
מומלצים