שתף קטע נבחר

חולון: מתחשבים בסטודנטים המתגוררים בעיר

עיריית חולון החליטה להעניק הנחות בתשלומי הארנונה לסטודנטים המתגוררים בשכירות בתחומה. ניסן זכריה: "חולון רואה בסטודנטים נכס חשוב להתפתחות העיר"

חבר מועצת חולון, ניסן זכריה פנה לאחרונה לראש העירייה, מוטי ששון, בבקשה שייכנס את מועצת העירייה כדי שתאשר מתן הנחות בארנונה לסטודנטים המתגוררים בשכירות בחולון.

 

לאחרונה פורסם כי בתום מאבק עיקש של אגודת הסטודנטים נעתרו כמה עיריות באזור, בהן עיריות בת ים, הרצליה וראשון לציון, לאפשר לסטודנטים השוכרים דירה בתחומן ליהנות מהנחות בארנונה, על בסיס סוציו אקונומי, בשיעור של 40 אחוז עד 80 אחוז.

 

זכריה ביקש מראש העירייה לאמץ את ההחלטה שקיבלו הערים בסביבה ולאפשר גם לסטודנטים המתגוררים בשכירות בחולון לקבל הנחות בארנונה. זכריה כתב: "בחולון מתגוררים סטודנטים רבים המתקשים לממן את הלימודים. העיריות שהסכימו להתחשב במצבם של הסטודנטים מאפשרות להם לקבל הנחות על בסיס כלכלי. אם חולון חפצה להשתייך לערים הרואות בסטודנטים נכס חשוב להתפתחות העיר יש לשקול הסדר זה ברצינות".

 

נורית בייסקי, מ"מ דוברת העירייה: "עירית חולון, בדומה לכל הרשויות המקומיות רשאית להעניק הנחות בארנונה רק על פי הקבוע בתקנות משרד הפנים. תקנות 'הנחות בארנונה' קובעות, בין היתר, קריטריונים אחידים לקבלת ההנחה, והן מאושרות מידי שנה על ידי שר הפנים ושר האוצר. לרשויות המקומיות אין כל יכול הפעיל שיקול דעת במתן הנחות, אלא לפעול רק על פי הקריטריונים. במסגרת התקנות ניתן להעניק הנחה בארנונה על פי מצבו הכלכלי של כל חייב, בלי שום קשר לעיסוקו או להיותו סטודנט".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אביגיל עוזי
במספר ערים באזור החלו להתחשב במצבם הכלכלי של הסטודנטים
צילום: אביגיל עוזי
מומלצים