שתף קטע נבחר

ברק הציע לשרון: הבנות קמפ דיוויד ייבחנו מחדש

בפגישתו הלילה עם יו"ר האופוזיציה הציע ברק ששרון יגיש טיוטה של תנאים להמשך התהליך המדיני, אולם שרון דחה את ההצעה ואמר בתום הפגישה: "אני עומד על דעתי כי אין להצטרף לממשלת אחדות, משום שלצערי ברק ממשיך במדיניותו, שאיננה מקובלת עלינו"

ראש הממשלה, אהוד ברק, הציע הלילה ליו"ר האופוזיציה, אריאל שרון, כי אם תוקם ממשלת חירום, ייבחנו מחדש הבנות קמפ דיוויד. ברק אמר לשרון שאם הוא מעוניין בהצעתו, הוא יכול להגיש טיוטה של תנאים מבחינתו להמשך התהליך המדיני.
שרון כבר הגיש טיוטות שכאלה בסיבוב הקודם של השיחות על הקמת ממשלת החירום, ונראה לו כי עמדתו הובנה כבר אז, ואין טעם לחזור עליה. לפיכך אמר שרון שאינו מעוניין להגיש טיוטות כעת, ועל ברק להחליט לאן מועדות פניו.
בסיום הפגישה אמר שרון: "הלכתי לפגישה, כי כשראש ממשלה מזמין, צריך להיענות. אני עומד על דעתי כי אין להצטרף לממשלת אחדות, משום שלצערי ברק ממשיך במדיניותו, שאיננה מקובלת עלינו".
בריאיון עם יאיר לפיד בערוץ השני האשים שרון אמש כי ברק "אובססיבי" ברצונו להמשיך בתהליך קמפ דיוויד, והבהיר שלא יצטרף לממשלה כל עוד הבנות קמפ דיוויד עומדות בעינן.

הנשיא: בשעה זו צריכים כולם להתאחד

ברק שב וקרא אמש למנהיגי המפלגות, ובראשם אריאל שרון, להצטרף לממשלת חירום. בנאום שנשא בוועידת המנהלים השנתית במלון דן פנורמה בתל אביב, אמר ברק: "אני קורא למנהיגי המפלגות בישראל ואומר - זוהי שעת חירום. בואו נעמוד ביחד בממשלת חירום במאבק לבטחונה ושלומה של מדינת ישראל".
ואילו נשיא המדינה, משה קצב, פנה בריאיון טלוויזיוני לברק ולשרון ואמר "אין כעת עת להתנצחויות פוליטיות, בשעה זו צריכים כולם להתאחד", אמר קצב. "תקופת חייה של ממשלה זו יכולה להיות תקופת המשבר עצמו ובלבד שעם ישראל שמסתובב בימים אלו ללא מצב רוח, יראה שההנהגה כולה מלוכדת. אין סיבה להסתובב שפופים וחפויי ראש - זה בדיוק מה שארגוני הטרור רוצים. והם רוצים להשיג ויתורים מדיניים באמצעות שימוש בטרור".

ביילין: "אחדות לאומית ושלום - לא הולך ביחד"

"איני רואה כל צורך בצירוף גיבורי כיכר ציון לממשלה. אם תהיה זכות וטו לאנשים שמתנגדים לתפיסתנו, אני לא אהיה שם". במלים אלה יצא אמש שר המשפטים יוסי ביילין בהתקפה על קריאתו של ברק, להקים ממשלת חירום.
בכינוס שערך אמש אמור היה ביילין לדון ב"מפלגה הדמוקרטית החדשה" שתאחד את מפלגות השמאל, רעיון שהוא יזם, אלא שהטיעון המרכזי להקמתה של קואליציית מפלגות כזו הפך משיקול אלקטורלי לברירת מחדל, נוכח המגעים המתקדמים להקמת קבינט חירום.
"אני מציע לאיש לא לרמות את עצמו שנברח מעקרונות קמפ דייוויד. יש כאן דבר משונה - רוב הציבור רוצה אחדות לאומית ורוב הציבור רוצה שלום, וזה לא הולך יחד". כך אמר ביילין והוסיף כי אם תהיה זכות וטו לאריאל שרון, הוא יתפטר מהממשלה.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ארכיון ידיעות אחרונות
ביילין. בלי זכויות וטו
ארכיון ידיעות אחרונות
צילום : איי פי
ברק. לא יהיה פרס לאלימות
צילום : איי פי
מומלצים