שתף קטע נבחר

מקורבי שרון: "מופז הפגין נאמנות לראש הממשלה"

שר הביטחון, שאול מופז, הודיע כי הוא תומך בתוכניתו של שרון לפינוי הרצועה. מקורביו של שרון מברכים על דבריו של מופז וטוענים כי כך הוא מבסס את מעמדו כשר נאמן לראש הממשלה. ההערכה: מופז מעוניין בין היתר להבטיח לעצמו מקום בממשלת אחדות עם העבודה - אם תקום

"מופז בחר בחירה פוליטית, הוא בחר להראות נאמנות לראש הממשלה" - כך אומרים היום (ה') מקורביו של ראש הממשלה, אריאל שרון, בעקבות דבריו המפורשים של שר הביטחון אודות תמיכה בפינוי ההתנחלויות ברצועת עזה, כפי שהציע שרון.


המקורבים הסבירו כי ייתכן ומופז מעריך שתקום ממשלת אחדות לאומית, ורוצה למקם עצמו כשר נאמן לשרון, על מנת שלא ייאלץ לפנות את מקומו כחלק מהסכמי האחדות העתידיים עם שמעון פרס ומפלגת העבודה.

 

הערכה נוספת בקרב מקורביו של שרון היא שהחלטת מופז לתמוך בפינוי הרצועה מצביעה על סימנים להתמודדות עתידית בין מופז לאולמרט על קהל התומכים המסורתי של שרון. 

 

מלשכת מופז נמסר כי כבר ביום ראשון האחרון שוחח שרון עם מופז על כוונותיו לפנות את הרצועה. עוד נמסר כי הפינוי יבטיח יותר ביטחון בכך שיקטין את החיכוך עם הפלסטינים.

"יש לעמוד על כך שהתוכנית תשאיר לישראל את הזכות להלחם בטרור בכל מצב עתידי, גם אם לא תהיה התיישבות יהודית. ניתן לתת ביטחון לישראל גם מחוץ לרצועה", נאמר בלשכה.

 

להערכתו של מופז יידרשו לפחות כמה חודשי תכנון, ולאחריהם כמה חודשי ביצוע, עד שתושלם התוכנית. זאת בניגוד לדברי אולמרט, שטען כי ניתן יהיה ליישם את התוכנית במלואה כבר בחודש יוני.

 

לשכת רה"מ: "אין דיבורים על אחדות"

 

מלשכת ראש הממשלה נמסר בתגובה כי מופז שותף באופן מלא בגיבוש התוכנית וכן כי כל דיבור על אחדות הוא בגדר ספקולציה. "שרון ומופז נפגשו כבר כמה פעמים בנושא תוכנית ההתנתקות, ובפעם האחרונה נערכה פגישה כזו ביום ראשון. נציגי שר הביטחון גם יושבים בועדה הבוחנת את התוכנית.

 

"השר מופז גם נפגש בנפרד בעניין עם ראש המועצה לביטחון לאומי, האלוף (מיל.) גיורא איילנד. אין דיבורים על ממשלת אחדות. אין קשר בין בחירתו של שר הביטחון לבין הספקולציות השונות", לשון הודעת לשכת רה"מ.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
תומך בשרון. מופז
צילום: עמית שאבי
צילום: איי פי
יפנה את הרצועה. שרון
צילום: איי פי
צילום: אלכס קולומויסקי
יריב על התומכים. אולמרט
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים