שתף קטע נבחר

חיים אברהם לגולשי ynet: "להחזיר את רון - בכל מחיר"

אביו של בני ז"ל, ובתו אפרת התארחו הערב בפורום הגולשים של ynet. אברהם: "אין אני מקבל את עמדתה של אימו של רון ארד - שלא להשיב את גופתו. האחריות של מדינת ישראל להשיב את בניה מהשבי, הנה מוחלטת. כמו שגדלנו על ערכים שלא משאירים לוחמים בשטח, חיים, פצועים או מתים"

"עקרונית, אני תומך בכל לב, לשלם את המחיר הנדרש על מנת להשיב את רון ארד הביתה", כך אמר הערב (יום ה') חיים אברהם, אביו של בני ז"ל.

 

חיים אברהם ובתו אפרת התארחו בפורום האקטואליה של ynet, ונשאלו באשר לעמדתם בפרשת הנווט השבוי. חיים אברהם השיב: "במשך שנים רבות משפחת ארד נמצאת בטרגדיה נוראה. אין להם חיים נורמליים. הבת גדלה ללא אבא, ללא ידיעה, וגם להם צריך להביא רגיעה".

 

אברהם הוסיף: "אין אני מקבל את עמדת אימו של רון, לא להשיב את גופתו. האחריות של מדינת ישראל להשיב את בניה מהשבי, הינה מוחלטת! כמו שגדלנו על ערכים שלא משאירים לוחמים בשטח, חיים, פצועים או מתים".

 

בתשובה לשאלה באשר לנסיבות שחרורו מהשבי של אלחנן טננבוים במסגרת העסקה אמר אברהם: "האחריות של מדינה כלפי אזרחיה הינה אחריות מוחלטת. אין אנו דנים איך הוא הגיע לשבי, היות והנושא נתון במחלוקת. אך ברור מעבר לכל ספק שטננבוים נחטף בגלל היותו אזרח מדינת ישראל והיותו אל"מ בצה"ל. הצורך להחזיר כל אדם שהוא אזרח ישראלי, נמצא בצרה ונחטף בשל היותו ישראלי, שווה כל מחיר".

 

באשר לסיכויים להצטרפותו לפוליטיקה במסגרת מפלגת העבודה, אמר אברהם: "השיקול האם להצטרף לפוליטיקה הוא שיקול של האם אני מסוגל להביא ערך מוסף אל הפוליטיקה של מפלגת העבודה. אם אחשוב שיש ביכולתי להביא את הערכים שאני מאמין בהם אל תוך הפוליטיקה של מפלגת העבודה, אקח על עצמי את המשימה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: צביקה טישלר
חיים אברהם. להשיב את גופת רון ארד
צילום: צביקה טישלר
צילום: ארכיון
הנווט השבוי רון ארד
צילום: ארכיון
מומלצים