שתף קטע נבחר

הרב של צפת: לממן הגירת פלסטינים לרוסיה

טרנספר נוסח הרב שמואל אליהו, הרב הראשי של צפת ובנו של הרב מרדכי אליהו: "צריך לקחת את המיליארדים המושקעים בגדר ולהשקיע אותם בקניית דירות ושטחי אדמה לפלסטינים ברוסיה המוסלמית"

הרב שמואל אליהו, רבה הראשי של צפת ובנו של הראשון לציון הרב מרדכי אליהו, מציע "תוכנית אלטרנטיבית" להתנתקות מהפלסטינים, שכוללת בעיקר טרנספר, או כפי שהוא מכנה זאת - "טרנספר מרצון".

 

הרב אליהו הסביר ל-ynet את תוכניתו: "צריך לקחת את המיליארדים המושקעים בבניית הגדר ולהשקיע בשכנוע משפחות פלסטיניות להגר מהשטחים. הפלאח הפשוט, בשביל החושה שלו, ניתן לו דירה אמיתית, שטח אדמה ברוסיה המוסלמית, מה אכפת לו? פה הוא עובר מחסומים, השפלות, כדורים תועים, מה יש לו פה?

 

"יש כל כך הרבה ערבים באירופה, איפה הדבקות שלהם לאדמתם? הכל קשקושים. ברוסיה הם יקבלו 70 אמיתיות, לא בתולות, כרב לא יפה להגיד, אבל אם מוכרים להם אשליה, אפשר למכור להם את הדבר האמיתי".

 

הרב אליהו הוסיף כי "הרבה מאוד מהם עזבו כבר את יש"ע. ביקרתי השבוע בחומש, בדרך עברנו בעשרה יישובים ערבים, חצי מהם ריקים לגמרי. שאלתי איפה כולם? אמרו לי, זה עובד בכווית, ההוא בירדן, המסקנה פשוטה - תנו להם מקום אחר והם הולכים מפה. זה הפתרון האמיתי לבעיה, מה שלא יצליחו להביא בוש, שרון ,פרס ו-120 ח"כים".

 

"פינוי התנחלויות יצור זעזוע בחברה"

 

הרב שמואל תוקף גם בחריפות את תוכניתו של שרון לפינוי התנחלויות ומזהיר כי "ביום פקודה" רבני הציונות הדתית יגיעו כדי למנוע את הפינוי, ואתם גם אביו, הרב מרדכי אליהו. "יגיעו 20 אלף איש למנוע את הפינוי, תהיה טראומה, זעזוע שהחברה לא תעמוד בו בכלל".

 

על שרון אמר הרב שמואל: "ציוניות בלי אמונה היא כמו עלה בלי שורשים. לאורך זמן יכול להחזיק מעמד, אפילו להיראות ירוק אבל כמו שהוא מזקין, הוא מתייבש והולך".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שאול גולן
הרב אליהו. "כרב לא יפה להגיד"
צילום: שאול גולן
צילום: איי פי
על שרון: "יגרום זעזוע"
צילום: איי פי
מומלצים