שתף קטע נבחר

שרון למלך ירדן: צריך להדק את היחסים בין שתי המדינות

לאחר שבועות ארוכים של מתיחות ביחסים בין ירושלים לעמאן, שוחח ראש הממשלה עם המלך הירדני ובירך אותו לרגל חג הקורבן. שרון הדגיש את החשיבות בהידוק יחסי שתי המדינות

ראש הממשלה, אריאל שרון, שוחח היום (ו') עם עבדאללה מלך ירדן, לנוכח המתיחות ששררה באחרונה בין שתי המדינות. שרון הבהיר שהקשרים עם ירדן חשובים לו.

 

המתיחות ביחסים עם ירדן הגיעה באחרונה לשיא, כאשר בוטל ביקורו של שר החוץ, סילבן שלום. ראש הממשלה ציין כי הוא רואה חשיבות בהידוק מערכת היחסים בין שתי המדינות. שרון הבהיר שהוא תומך במימוש תוכנית מפת הדרכים. הוא בירך את המלך עבדללה ואת העם הירדני לרגל חג הקורבן.

 

גורמים בירושלים ציינו כי היחסים עם ירדן הגיעו לשפל, בין השאר בעקבות התייצבותה של ירדן בראש הקמפיין נגד הקמת גדר ההפרדה, ובעד חקירת העניין בבית הדין בהאג. ירדן מיוצגת בישראל בדרג נמוך מאז הוחזר השגריר, בעקבות פרוץ האינתיפאדה בשלהי שנת 2000.

 

שר החוץ הודה באחרונה בסקירה בפני ועדת חוץ וביטחון כי יש "קרירות מסוימת" ביחסים עם ירדן. שלום ציין ש"ירדן מובילה את המערכה בנושא הגדר בבית הדין בהאג. היא חוששת שהגדר עשויה לגרום לתנועה של פלסטינים מזרחה".

 

שלום הדגיש כי הזעם הירדני על העיכוב בשחרור אסירים ירדנים, "העיב על מערכת היחסים". ירדן זעמה על כך שבקשותיה לשחרר את עשרת האסיררים הירדנים לא נענו, עד למימוש עסקת השבויים עם חיזבאללה. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
שוחח עם המלך הירדני
צילום: איי פי
צילום: רויטרס
היחסים הגיעו לשפל. עבדאללה מלך ירדן
צילום: רויטרס
מומלצים