שתף קטע נבחר

יו"ר ועדת חוץ וביטחון: להעביר את ואנונו למעצר מינהלי

הרכב מצומצם של הוועדה, נציגי המוסד, השב"כ, הפרקליטות ומשרד הביטחון דנו בשיחרורו הקרב של מרגל האטום. ח"כ שטייניץ: לפנינו אדם שמתכוון לפגוע בביטחון המדינה, זהו מקרה מובהק למעצר מינהלי. ח"כ טיבי בתגובה: ישראל הפכה לאסקופה נדרסת של מערכת הביטחון, שמקבלת החלטות שרירותיות הרומסות זכויות אדם

ועדת חוץ וביטחון של הכנסת, בראשות יובל שטייניץ, כינסה היום (ב') דיון בהרכב מצומצם בעניין שיחרורו הקרב של מרדכי ואנונו מהכלא. לדיון זומנו ראש המלמ"ב (הממונה על הביטחון במשרד הביטחון), יחיאל חורב, וכן נציגי המוסד, השב"כ והפרקליטות.

 

בדיון נבחנו החלופות השונות שתאפשרנה את המשך ההגנה על סודות המדינה, גם לאחר שיחרורו של ואנונו מהכלא.

 

חברי הוועדה, יובל שטייניץ ואהוד יתום, תומכים בהמשך מעצרו המינהלי של ואנונו. ח"כ מתן וילנאי לא הגיע לישיבה. שטייניץ אמר ל-ynet בתום הישיבה: "זהו מקרה מובהק למעצר מינהלי. לפנינו אדם שמתכוון לפגוע בביטחון המדינה, והוכיח בעבר כי הוא מסוגל לעבור עבירות ביטחון. המעצר המינהלי נוצר כדי למנוע זאת".

 

הוועדה בחנה אופציות נוספות בשאלת ואנונו. ח"כ אהוד יתום אמר כי "מדינת ישראל חייבת לעשות הכל על-מנת לבלום את מגמותיו ההרסניות של ואנונו, כפי שהוא מביע אותן, ולא להעניק לו במה לפגוע. המלצתי למקבלי ההחלטות היא לגרום לכך שהוא ישהה במעצר מנהלי עם כל המשתמע מכך".

 

ח"כ אחמד טיבי (חד"ש-תע"ל) טוען כי עמדת חברי הכנסת היא "הידרדרות חמורה בערכים אזרחיים ודמוקרטיים. מדינת ישראל הפכה לאסקופה נדרסת של מערכת הביטחון, שמקבלת החלטות שרירותיות הרומסות זכויות אדם. ואנונו אזרח שהוענש קשות על-ידי בית המשפט, ושירותי הביטחון שמים עצמם לערכאה שיפוטית נוספת, ומנסים לשלול את זכויות החופש שלו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מאיר אזולאי
ואנונו. בדרך לחופש?
צילום: מאיר אזולאי
צילום: מיכאל קרמר
ח"כ שטייניץ. יו"ר ועדת חוץ וביטחון
צילום: מיכאל קרמר
מומלצים