שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  השר נתניהו מתנגד להחלטת התמ"ת לייקר את הלחם
  לדברי נתניהו, "ההחלטה שקיבל משרד התמ"ת הייתה לדעתי שגויה. אין זה הזמן הנכון לייקר מוצר בסיסי כמו לחם אחיד". תגובת התמ"ת: שהאוצר יתן תקציב לסבסוד הלחם

  שר האוצר בנימין נתניהו הצטרף אמש למתנגדים להחלטת משרד התמ"ת לייקר את הלחם.

   

  לדברי נתניהו,  "ההחלטה שקיבל משרד התמ"ת הייתה לדעתי שגויה. אין זה הזמן הנכון לייקר מוצר בסיסי כמו לחם אחיד". משרד האוצר מתכוון להציע למשרד התמ"ת בימים הקרובים חלופות להחלטה זו.

   

  תגובתו של משרד התעשייה, המסחר והתעסוקה היתה אמש צינית משהו: "המשרד מברך על הודעת שר האוצר בנושא הלחם - ויבחן כל הצעה למימון ההתייקרות במחירי הלחם שבפיקוח, ממקור תקציבי שעליו יצביע האוצר". דהיינו, התמ"ת אומר כי אם האוצר רוצה לסבסד את הלחם עליו להצביע מאיפה יבוא המימון לכך.

   

  ועדת העבודה, רווחה ובריאות של הכנסת ערכה היום (ב') ישיבה דחופה בה קראה לממשלה לשנות את החלטתו של משרד התעשייה, המסחר והתעסוקה בדבר העלאת מחירי הלחם.  

   

  משרד התמ"ת החליט להעלות את מחיר הלחם האחיד בשיעור של כ-14%, ל-3.3 שקלים; זאת בעקבות בדיקה שערך, וממנה עולה כי רק 30% מהלחמים (כולל חלות) הנצרכים על ידי השכבות החלשות הינם לחמים הנמצאים בפיקוח. 77% מסך הלחמים בפיקוח הנצרכים על ידי השכבות החלשות הם לחמים פרוסים. זו גם הסיבה שמחיר הלחם האחיד והלחם הלא פרוס עלה בשיעור גבוה יותר מהלחמים הפרוסים.

   

  יו"ר ועדת הכספים, ח"כ אברהם הירשזון, הודיע בעקבות העלאת מחירי הלחם, כי בכוונתו לכנס בימים הקרובים ישיבה מיוחדת כדי לדון בהחלטה על

  ייקור הלחם. הירשזון הדגיש, כי הוא מתנגד להעלאת מחיר הלחם. הוא הודיע כי הוא מזמן גם את שר התמ"ת, אהוד אולמרט, שיידרש להסביר את ההחלטה לייקר את הלחם בתקופת מיתון כבד. 

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים