שתף קטע נבחר

רבני המפד"ל: לפרוש אם שרון יציג התוכנית לבוש

הרבנים שפירא ואליהו, מחשובי הרבנים בזרם הממלכתי-דתי, בגילוי דעת מיוחד: "עקירת יישובים מנוגדת לתורת ישראל, ואסור להיות שותף לה". הם נפגשים עם שרים וח"כים מהימין, בניסיון לגבש גוש חוסם נגד תוכנית ההתנתקות

הרבנים אברהם שפירא ומרדכי אליהו, מבולטי המנהיגים הרוחניים בזרם הממלכתי-דתי ותנועת המפד"ל, מפרסמים הערב (יום ג') גילוי דעת, לפיו "התוכנית לעקירת יישובים מנוגדת לתורת ישראל ואסור להיות שותף לה בכל דרך שהיא".

 

"אנו קוראים לכל המפלגות, השרים והח"כים הנאמנים לשם ולארצו לפעול לכך שהתוכנית תידחה בממשלה", כותבים הרבנים. "אם חלילה תקבל הממשלה החלטה נוראה כזו, לא כל שכן - אם ייסע ראש הממשלה (לארה"ב) להגיש את התכונית ללא החלטה בממשלה, על נאמני התורה והארץ לפרוש ממנה לאלתר".

 

מנהיגי תנועת המפד"ל בכנסת ובממשלה יתקשו להתעלם מגילוי הדעת, הקורא להם לפרוש מהקואליציה. מלשכתו של השר אפי איתם, יו"ר המפד"ל, נמסר כי "הודעת הרבנים מהווה תוקף מוסרי וערכי להודעת השר, לפיה המפד"ל לא תהיה שותפה לממשלה שתעקור ישובים בגוש קטיף". 

 

דברי הרבנים מהווים הוכחה ניצחת למצב השברירי של הקואליציה בראשות שרון: אם ראש הממשלה יבצע את תוכנית ההתנתקות, הכוללת פינוי של 17 התנחלויות ברצועת עזה, אין לו ממשלה, לפחות בהרכב זה.

 

שר החוץ, סילבן שלום, שהתארח בפורום ynet, הזהיר כי "יישום התוכנית עלול להפיל את הממשלה בהרכבה הנוכחי, ובסיטואציה מסוימת אף להוביל לבחירות".  

 

הרבנים אליהו ושפירא נפגשו בימים האחרונים עם חברי סיעות המפד"ל והאיחוד הלאומי, ובכוונתם להיפגש גם עם שרים וחברי-כנסת בליכוד, בניסיון ליצור גוש חוסם נגד תוכניתו של שרון.

 

הרב שפירא בן ה-90, ראש ישיבת מרכז הרב ומי שנתפס בחוגים חרדיים כפוסק הלכתי, אמר השבוע כי "נושא עקירת יהודים מאדמתם אינו נושא פוליטי, אלא דתי בעיקרו". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: זום 77
גילוי דעת. הרב אליהו
צילום: זום 77
צילום: זום 77
"נושא דתי, לא פוליטי". הרב שפירא
צילום: זום 77
צילום: מיכאל קרמר
"תוקף מוסרי וערכי". השר איתם
צילום: מיכאל קרמר
מומלצים