שתף קטע נבחר

אורלב לא מסכים עם הרבנים: אין לפרוש מהממשלה

"לא נכון להחליט מראש שאם תאושר תוכנית ההתנתקות המפד"ל תפרוש", אמר שר הרווחה. לדבריו, לא הגיוני שממשלה שבנתה התנחלויות תפנה אותן, ורק אם הממשלה תנקוט מעשים בנדון, על המפד"ל לפרוש ממנה

שר הרווחה, זבולון אורלב, רמז היום (ד') כי המפד"ל לא צריכה לפרוש מהממשלה, גם אם תתקבל החלטה שמאשרת את תוכנית ההתנתקות של שרון.

 

שר הרווחה סייר הבוקר בהתנחלות עלי ודיבר בפני תלמידי מכינה קדם-צבאית. במהלך השיחה עם התלמידים אמר אורלב, כי אסור למפד"ל לפרוש מהממשלה עד שזו תתחיל לפנות יישובים, גם אם המהלך יאושר על-ידי הממשלה.

 

"לא נכון להחליט מראש שאם תתקבל כזו החלטה המפד"ל תפרוש", אמר, והוסיף כי "המפד"ל לא תוכל להיות שותפה לממשלה שמבצעת עקירת יישובים".

 

השר אורלב התייחס לדבריהם של הרבנים אברהם שפירא והרב מרדכי אליהו, המנהיגים הרוחניים של המפד"ל, לפיהם אם תתקבל החלטת ממשלה על פינוי יישובים, צריכה המפד"ל לפרוש. "ההכרעה הסופית על פרישה מהממשלה נתונה בידי המוסדות הדמוקרטיים של המפד"ל", הדגיש.

 

לאחר מכן סייר אורלב בגבעת הרוא"ה הסמוכה לעלי, ואמר כי לא עולה על הדעת שממשלה מקימה יישוב, מכינה תשתיות ואחרי כמה שנים מחליטה לפנות אותו. לדבריו, אנשים לא הגיעו להתנחלויות בלילה, בסתר, אלא בצורה גלויה. "מדובר בדבר מתחסד וצבוע. מצד אחד הממשלה מאשרת בגלוי הקמת היישובים ומסייעת בבנייתם, ומצד שני רוצה להוריד אותם".

סגן השר, הרב יצחק לוי, אמר הערב בעקבות דבריו של חברו למפלגה, השר זבולון אורלב, כי "זה נכון שנצטרך לקבל החלטות במרכז, אבל לא נוכל להתעלם מעמדת הרבנים".

לוי טען כי המפד"ל עשתה מאמצים רבים על מנת לקרב את הרבנים וזאת תהיה פגיעה אנושה למפלגה אם היא תודיע שאינה מתחשבת בהם. "אני אישית מקבל את עמדתם. היא חשובה ובעלת משקל גדול, ועמדת הרבנים כמעט מחייבת", הוסיף.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אורלב. לא לפרישה
צילום: חיים הורנשטיין
"לא הגיוני לפנות לאחר שבנינו" התנחלות אלי סיני
צילום: חיים הורנשטיין
מומלצים