שתף קטע נבחר

תשובה לכנס הרצליה: כנס לאומי כלכלי בירושלים

האם האיום האסטרטגי על מדינת ישראל נשאר כשהיה? מה טיבם של יחסי ישראל וארה"ב? בנושאים אלה ועוד ידונו שרים, אנשי צבא, אישי ציבור ותקשורת, בכנס שיזמו אנשי ימין כתשובה ל"כנסים שנותנים במה לדעות המרכז והשמאל", כדברי המארגנים

העיתון "בשבע", השבועון לציבור הדתי, מפיק כנס שמוגדר לאומי-כלכלי, שיהווה תשובת נגד לכנס הרצליה. הכנס יעסוק בקביעת סדר היום הלאומי של מדינת ישראל לדור הבא. כך נודע היום (ה') ל-ynet. 

 

בין הנושאים שיידונו בכנס: האם האיום האסטרטגי על מדינת ישראל נשאר כשהיה?, סוגיית יחסי מדינת ישראל וערביי ישראל, האם עלייה וילודה עדיין נמצאות בראש סדר העדיפות הלאומי, החברה הישראלית בעימות המתמשך, וכן ידונו בנושאים כלכליים וחברתיים וביחסי ישראל וארה"ב.

 

הכנס ייערך במלון הייאט ריג'נסי בירושלים. במשך שלושה ימים ידונו האורחים בנושאים לאומיים, ביטחוניים, מדיניים וכלכליים, במטרה להשפיע על עיצוב המהלכים הלאומיים-מדיניים של ישראל ומנהיגותה.

 

גלית גלעד שאחראית על יחסי הציבור של הכנס, אמרה ל-ynet: "התקשורת והכנסים עד היום נתנו במה לדעות המרכז ושמאלה. לראשונה יהודים מהארץ ומהעולם ייתנו ביטוי לכולם, גם למי שבמרכז וימינה". 

 

לדברי גלעד: "שכחנו את ירושלים ושמנו אותה בצד. הכנסים נערכים בהרצליה ובתל אביב אבל כשמדברים על עתידה של מדינת ישראל המקום הראוי לעשות זאת הוא ירושלים, בירתה של ישראל".

 

יוזמי הכנס אמרו, כי על פי התכנון גם בשנים הבאות ייערך הכנס בירושלים. "מדובר בבירתה הניצחית של מדינת ישראל ובמקום הטבעי והחשוב לקבלת החלטות בנוגע לעתיד המדינה והעם היהודי היושב בתוכה", אמרו.

 

בשלב זה אישרו את הגעתם בין היתר הרבנים הראשיים, הרב הראשי לשעבר הרב ישראל לאו, ראש עיריית ירושלים אורי לופוליאנסקי, השר עוזי לנדאו, אלוף במילואים יום טוב סמיה, אלוף במילואים יעקב עמידרור, הרב זלמן מלמד, חברי הכנסת מתן וילנאי, אהוד יתום, יולי אדלשטיין, אריה אלדד, אורי אריאל, ניסן סלומיאנסקי וגילה פינקלשטיין.

 

השרים שאישרו את הגעתם הם אביגדור ליברמן, זבולון אורלב, אפי איתם וסילבן שלום. כמו כן ישתתפו בכנס אורי אליצור, אליקים העצני, הרב אליעזר מלמד, איש ערוץ 7 חגי סגל, השגריר יצחק מאיר וד"ר דורי גולד.

 

לדברי גורמים בכנס , פנו גם לראש הממשלה וביקשו את השתתפותו בכנס, אך אישור לכך טרם הגיע. 

 

הכנס ייערך בשיתוף עיריית ירושלים, משרד העבודה והרווחה, משרדי הבינוי השיכון, שר התחבורה, המכללה האקדמית ביהודה ושומרון וגורמים נוספים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שאול גולן
ליברמן. מבאי הכנס
צילום: שאול גולן
צילום: חן מיקא
איתם. משתתף
צילום: חן מיקא
אורלב. כנס בירושלים
צילום: שאול גולן
וילנאי. בכנס הימין
צילום: שאול גולן
מומלצים