שתף קטע נבחר

משאל: 77% בעד פינוי רצועת עזה

במהלך הימים האחרונים ערך העיתון "ידיעות אחרונות" משאל בקרב קוראיו, לקראת הדבר האמיתי. על השאלה האם אתה בעד או נגד פינוי חד-צדדי של יישובים יהודיים ברצועת עזה, ענו יותר מ-77%: בעד

אילו נערך היום משאל-עם ממלכתי על תוכניתו של ראש הממשלה בדבר פינוי יישובים מרצועת עזה – הצעתו של אריאל שרון היתה זוכה לרוב מוחץ בציבור הישראלי. כך עולה ממשאל קוראים, שערך במהלך השבוע האחרון העיתון "ידיעות אחרונות", ואשר תוצאותיו מתפרסמות הבוקר (ו'). 

 

על-פי הדיווח, 77.28% מכלל קוראי העיתון שהצביעו במשאל, הביעו תמיכה בפינוי יישובים יהודיים מרצועת עזה. רק 22.72% מהמצביעים התנגדו לפינוי התנחלויות.

 

כאלף קלפיות ברחבי הארץ

 

במסגרת המבצע המיוחד הוצבו כאלף קלפיות בכל רחבי הארץ, חלקן ברשתות השיווק המובילות וחלקן בנקודות מכירה גדולות של העיתון. המצביעים יכלו לבחור האם להצביע באמצעות הקלפי הקרובה למקום מגוריהם, או לחילופין לשלוח את פתק ההצבעה שלהם – שאותו יכלו לגזור מדפי העיתון – באמצעות הדואר. למנויי העיתון הוצעה אפשרות נוספת, ובמסגרתה אספו שליחי העיתון מפתח ביתם את פתקי ההצבעה והעבירו אותם למרכז ספירת הקולות.

 

כמובן שמישאל הקוראים הזה אינו מהווה מדגם סטטיסטי של ממש, אך לדברי עורכי הסקר, יש בו כדי לשקף את הלך הרוח בישראל בדבר תכנית ההתנתקות של ראש הממשלה, אריאל שרון, שהועלתה באחרונה לדיון פוליטי וציבורי נוקב.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דני סלומון
נוה דקלים ברצועה
צילום: דני סלומון
צילום: ערוץ 2
שרון נושא בכנס הרצליה את "נאום ההתנתקות"
צילום: ערוץ 2
מומלצים