שתף קטע נבחר

אנשי רוח ערבים קוראים לבוש: אל תיפגש עם שרון

במכתב פומבי טוענים 21 אנשי רוח, פעילי זכויות אדם ועיתונאים מהעולם הערבי כי שרון מסמל את ההיפך הגמור מדו-קיום וסובלנות, וכי אין הצדקה לחיבוק הבלתי מותנה לו הוא זוכה מהממשל האמריקני

21 אנשי רוח ופוליטיקאים ערבים פרסמו אתמול (ו') מכתב פומבי הקורא לנשיא ארה"ב, ג'ורג' בוש, שלא לפגוש את ראש הממשלה אריאל שרון בבואו לוושינגטון בחודש הבא.

 

במכתב טענו החתומים כי שרון מסמל את ההיפך הגמור מזכויות אדם, דו-קיום וסובלנות. המכתב הוא יוזמה של פעילים לבנונים, חלקם מחזיקים בעמדות ליברליות פרו-אמריקאיות, ובין החותמים עליו גם חבר הכנסת עזמי בשארה.

 

בשארה אמר כי המכתב בא בעקבות הקמפיין שמובילה ארה"ב למען דמוקרטיה בעולם הערבי. "אנו מאמינים שאין עתיד לדמוקרטיה במזרח התיכון ללא פיתרון מקיף וצודק של הסכסוך הערבי-ישראלי ומתן הזכויות הבסיסיות לעם הפלסטיני", לשון המכתב.

 

חותמי המכתב קוראים כאמור לבוש שלא לפגוש את שרון, וטוענים שהחיבוק הבלתי מותנה שמקבל שרון מהאמריקנים יכול לחבל בסיכויים לדמוקרטיזציה של האזור.

 

מלבד בשארה חתומים על המכתב גם חבר המועצה הזמנית העיראקית, פרופסור לפילוסופיה מדמשק, פרקליט מסעודיה נשיא האוניברסיטה האיסלמית של ביירות, עיתונאים מלבנון ומצרים, פעילי זכויות אזרח ופרקליט מעזה.


פורסם לראשונה 13/02/2004 14:39

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גלי תיבון
ח"כ בשארה. להחרים את שרון
צילום: גלי תיבון
צילום: איי אף פי
מסמל את ההיפך הגמור מדו-קיום וסובלנות. שרון
צילום: איי אף פי
מומלצים