שתף קטע נבחר

"סער הזהיר את שרון מהידרדרות הקואליציה"

יו"ר הקואליציה נפגש עם ראש הממשלה. לטענת בכירים במערכת הפוליטית, הוא הזהירו מאובדן המשמעת בסיעות הקואליציה. גדעון סער מכחיש: נושא המשמעת הקואליציונית כלל לא עלה בפגישה

יו"ר הקואליציה, ח"כ גדעון סער (ליכוד), חושש מהמשך הידרדרותה של הקואליציה ומאיבוד שליטה על חברי הליכוד. כך אמרו היום (ב') גורמים בסיעת הליכוד, לאור פגישתם של סער וראש הממשלה, אריאל שרון.

 

הפגישה עסקה בתוכנית ההתנתקות של שרון - אבל גם ב"התנתקות" של חלק מהח"כים, שאינם סרים למשמעת הקואליציונית.

 

לטענת גורמים בכירים במערכת הפוליטית, בפגישה פרט סער את הקשיים בקואליציה ואת חומרת מצבה נוכח האירועים האחרונים במליאת הכנסת, בהצבעות האי אמון.

 

סער עצמו הגדיר את הפגישה כ"עדכון בנושא מדיני פוליטי", אך ביקש להבהיר כי סוגיית המשמעת הקואליציונית כלל לא עלתה בפגישה, וכי הוא כלל לא התייחס לאירועים האחרונים במליאת הכנסת.   

 

הסדקים בקואליציה גלויים לעיני כל. לדוגמא, היום זכתה הצעת חוק שהגישה ח"כ ענבל גבריאלי בזירוז הליכי חקיקה, וזאת בניגוד לעמדת הממשלה. 12 חברי כנסת תמכו בקיצור הליכי חקיקה, המתנגד היחיד היה ח"כ גדעון סער.

 

מיד לאחר מכן הצליח ח"כ עמרם מצנע (עבודה) לזכות בהליך חקיקה מזורז להצעת חוק המנוגדת לעמדת הממשלה. שוב סער היה בין המתנגדים הבודדים, ורוב חברי סיעתו לא סרו למרותו ותמכו בהליך המזורז לקידום החוק.

 

בשבוע שעבר ביקשה ח"כ רוחמה אברהם (ליכוד) להעביר הצעת החלטה בכנסת, לפיה תוקם ועדת חקירה פרלמנטרית לבדיקת תופעות "ההשתלטות של ערביי ישראל על אדמות מדינה". חברי סיעת שינוי נעלמו במתכוון מהמליאה, והצעתה של אברהם נפלה.

 

לאחרונה קיים מתח בין שתי הסיעות, שמתבטא בכך שחבריהן לא מכבדים משמעת קואליציונית ולא תומכים בהצעות שמגישה הסיעה היריבה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי
סער. לא סרים למרותו?
צילום: אלכס קולומויסקי
צילום: סבסטיאן שיינר
הקואליציה בכנסת. אין משמעת
צילום: סבסטיאן שיינר
מומלצים