שתף קטע נבחר

שר החוץ הבלגי ל-ynet: לשגר כוח בינלאומי לעזה

אחרי פגישה עם שר החוץ סילבן שלום אמר לואי מישל כי הדרך היחידה לערוב לשלטון החוק בעזה, לאחר הנסיגה הישראלית, היא שיגור של כוח בינלאומי תחת פיקוד האו"ם

צריך לדאוג לכוח בינלאומי "שיקח את האחריות לביטחון בעזה לאחר נסיגת ישראל". כך אמר היום (ב') ל-ynet שר החוץ הבלגי לואי מישל, בתום פגישה עם שר החוץ סילבן שלום בירושלים.

 

במסיבת עיתונאים משותפת לאחר הפגישה הבהיר מישל כי ביקש מהשר שלום הבהרות בעניין דברי שרון על הנסיגה מרצועת עזה. "ביקשתי הסבר. הצעד הזה עשוי לשמש צעד ראשון בדרך לחזרה לשולחן הדיונים", דברי מישל.

 

הוא הביע תמיכה עקרונית בנסיגה מרצועת עזה, אולם הביע דאגה מהמצב שישרור שם כתוצאה מנסיגה חד-צדדית: "כולנו יודעים שהמצב בעזה נפיץ וצריך להבטיח את שלטון החוק. הדרך היחידה לערוב לכך תהיה בשיגור של כוח בינלאומי תחת פיקוד האו"ם".

  

גורמים במשרד החוץ אמרו בתגובה כי "נראה שאין למישל שום אשליות לגבי תפקוד כוחות הביטחון הפלסטינים. ניכר גם שהוא איננו דוחה את נושא הנסיגה החד צדדית על הסף".

 

גם השר שלום נשאל להתייחסותו לנושא הנסיגה, שבעבר הסתייג ממנה באופן מוחלט. "אביע את דעתי לאחר שהתוכנית תגובש, מאחר שזה רחוק מהבשלה", אמר שלום. "לדעתי צעדים חד צדדיים לא יקטינו את החיכוך עם הפלסטינים והם אף עלולים להגביר אותו".

 

שלום ציין שלאמריקנים חשוב שהתוכנית תשתלב כחלק מחזון הנשיא בוש להקמת שתי מדינות לשני עמים.

 

הוא גם התייחס למתיחות ששררה בין ישראל ובלגיה בעקבות המשפט שהתנהל נגד ראש הממשלה שרון ואמר: "אחרי המתח ששרר בין המדינות, שמנו את הנושא הזה מאחורינו. תארו לכם מה היה קורה אם היינו מעוניינים לתבוע את ראש ממשלת בלגיה? זה דבר שלא יתקבל כאן בישראל".

 

מסיבת העיתונאים התנהלה חלקה באנגלית וחלקה בפלמית. גורמים שנכחו במקום ציינו שר החוץ הבלגי משתמש בפלמית במונח "חומה", ואילו באנגלית במונח "גדר ביטחון".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
כוח בינלאומי יערוב לשלטון החוק. לואי מישל
צילום: איי פי
צילום: גבי מנשה
צעדים חד-צדדים רק יגבירו החיכוך. השר שלום
צילום: גבי מנשה
מומלצים