שתף קטע נבחר

אמנסטי: החומה הישראלית מפירה את החוק הבינלאומי

יממה בלבד לאחר שהצלב האדום קבע שגדר ההפרדה מנוגדת לחוק הבינלאומי, פרסם גם ארגון אמנסטי הודעה דומה. באמנסטי טוענים כי אסור "להעניק הטבות למתנחלים פורעי חוק, על חשבון האוכלוסייה הפלסטינית"

מתלהט הקרב ההסברתי לקראת הדיון בהאג - הלילה (יום ה') פרסם ארגון אמנסטי הודעה לעיתונות ובה נאמר ש"הגדר/החומה מפירה את החוק הבינלאומי". הודעת אמנסטי פורסמה יממה לאחר הודעה ברוח דומה שפרסם הצלב האדום.

 

אנשי אמנסטי טוענים: "בניית הגדר/חומה בתוך השטחים הכבושים מפירה את החוק הבינלאומי ותורמת להפרות חמורות של זכויות אדם. לכן, ראוי שבית המשפט יבחן את הסוגיה".

 

בהודעת אמנסטי נאמר בין השאר שכמעט 90% מהגדר נבנית על שטחים פלסטיניים, כולל עיירות וכפרים. בהודעת הארגון נאמר שהגדר מנתקת קהילות ומשפחות אלו מאלו: "לבניית הגדר/חומה בתוך השטחים הכבושים יש השפעה שלילית על מאות אלפי פלסטינים".

 

באמנסטי מציינים שהגדר מונעת מפלסטינים גישה לשירותים בסיסיים כמו רפואה, מזון, בתי ספר ומקומות עבודה: "כל צעד שישראל נוקטת בשטחים הכבושים צריך להתבצע על-פי החוק הבינלאומי".

 

"הטבות למתנחלים פורעי חוק"

 

"צרכיה הלגיטימיים של ישראל לגבולות ביטחון ולמניעת הגעתם של אנשים שעלולים לסכן את ביטחונה אינם מצדיקים בניית גדר/חומה בשטחים הכבושים. ניתן לבנות גדר רק על הקו הירוק, בשטח ישראל".

 

באמנסטי מציינים כי "הגדר/חומה צפויה לכלול יותר מ-50 התנחלויות, שבהן מתגוררים מתנחלים ישראלים בניגוד לחוק הבינלאומי. צידוקים ביטחוניים בחוק הבינלאומי אינם יכולים להצדיק אמצעים שיעניקו הטבות למתנחלים ישראלים פורעי חוק, על חשבון האוכלוסייה הפלסטינית".

 

אנשי אמנסטי קוראים לקהילה הבינלאומית להבטיח שישראל תמלא את התחייבויותיה על-פי אמנת ז'נווה הרביעית.

 

בסוף ההודעה קורא ארגון זכויות האדם לארגונים הפלסטיניים "לשים סוף לאלתר למדיניות הריגת אזרחים ישראלים, בתוך ישראל ובשטחים הכבושים". כמו כן קורא הארגון לרשות הפלסטינית לנקוט בצעדים דחופים למנוע מארגונים חמושים לפגוע בישראלים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
גדר במחלוקת
צילום: גיל יוחנן
קרב הסברתי לקראת הדיון בהאג
מומלצים