שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  הירוקים נגד "שום פלפל ושמן זית"

  טוענים כי התוכנית שיבצה אייטם "יחצני" על חוות הדגים באילת, שפעילותן שנויה במחלוקת. הרשות בתגובה: האייטם פגע אולי בטבעונים

  מפלגת הירוקים זועמת על כתבה בנושא חוות הדגים באילת ששודרה בתוכנית "שום, פלפל ושמן זית" בערוץ 1 אתמול (ד').

   

  במכתב ששלח היום יו"ר המפלגה פאר ויסנר ליו"ר ולמנכ"ל רשות השידור, הוא טוען כי מדובר ב"כתבת יחצ"נות בוטה". לדבריו, רשות השידור נתנה יד לקמפיין של חוות הדגים – גופים פרטיים - ש"ביהמ"ש, היועמ"ש והוועדה הארצית לתכנון ובנייה שללו את קיומם במפרץ אילת", והן פועלות "בניגוד לחוק, ללא רישיון עסק ובניגוד לתוכנית המתאר הארצית לחופי הים". יצוין כי הממשלה טרם קיבלה החלטה סופית בנושא.

   

  הירוקים אומרים עוד כי "לא יעלה על הדעת שערוץ ציבורי ייתן במה חד-צדדית לגופים אלו ויסייע בכך לקמפיין של גופים עסקיים, שחוקיותם נשללה על ידי רשויות שמירת החוק במדינה. מדובר בהתנהגות מקוממת, המעידה על שיקולי עריכה לקויים מצד אנשי הערוץ".

   

  נוכח זאת דורשים הירוקים כי התוכנית לא תשודר בשידור חוזר כמתוכנן מחר (ו'), וכי ערוץ 1 ייתן זמן מסך דומה בפריים-טיים לגופים המתנגדים לחוות הדגים, כדי "להסביר את הנזק הנגרם על ידם למפרץ אילת".

   

  מרשות השידור נמסר בתגובה: "התוכנית 'שום פלפל ושמן זית' עוסקת בבישול ובאוכל ותו לא. האייטם האמור עסק בטיגון, בישול ואפיית דגים. אין לנו
  מושג איך הצליחו הירוקים להגיע מכך לפוליטיקה ולעשות מכך נושא שנוי במחלוקת (למעט אם נפגעו מכך טבעונים). הרשות פועלת עפ"י החוק, ולא ידוע לנו שיש פסיקה או חקיקה לפיהן הדגים מהבריכות הללו אסורים לחשיפה. אם הירוקים מעוניינים בתגובה או בחשיפה, הם מוזמנים לפנות למערכת החדשות שלנו. הגורם היחידי שמוסמך לקבוע ולאשר לוח משדרים בערוץ 1 היא ועדת הטלוויזיה של הרשות, ובטח שלא גורמים פוליטים כאלה או אחרים".

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: ג'ו קוט
  חוות הדגים אילת כלובי דגים
  צילום: ג'ו קוט
  לאתר ההטבות
  מומלצים