שתף קטע נבחר

בגלל טעות בעסקה: חיזבאללה דורש עוד 30 גופות

העיתון "כל אל-ערב": חיזבאללה דורש גופות נוספות כיוון שישראל לא העבירה לארגון את גופתו של סוחר הסמים מוחמד בירו בעסקת החילופים. גופתו של בירו נשארה בישראל וזוהתה היום במכון לרפואה משפטית. גורמי ביטחון: מדובר בטעות של המכון לרפואה משפטית. משרד הבריאות: האחריות - של הרבנות הצבאית. אז מי הועבר לחיזבאללה?

העסקה עוד לא גמורה? חיזבאללה דורש את החזרתן של 30 גופות מחבלים לבנונים המוחזקות בישראל בתמורה לגופה שנמסרה בטעות במסגרת עסקת השבויים. כך דיווח הבוקר (יום ו') העיתון "כל אל-ערב" המתפרסם בנצרת מפי מקור לבנוני. לפי הדיווח, חיזבאללה הגיש למתווך הגרמני, ארנסט אורלאו, את הדרישה החדשה.

 

לפני כשלושה שבועות הוחזרו לארץ גופות שלושת החיילים החטופים יחד עם איש העסקים אלחנן טננבוים, ששוחרר משבי חיזבאללה. מנגד, שיחרר צה"ל 400 אסירים פלסטינים ו-29 אסירים ממדינות ערב והחזיר גופות חיילים לבנונים ואנשי חיזבאללה. היום מתברר כי חיזבאללה דורש עוד גופות במסגרת העסקה.

 

כבר בשבוע שעבר טענו מקורות לבנונים כי גופת יהודי הועברה ללבנון בטעות במקום גופתו של סוחר הסמים הלבנוני, מוחמד בירו, אשר מת בכלא הישראלי במרץ שעבר. בישראל דווח כי מדובר בגופת פלסטיני. היום זוהתה בוודאות גופתו של בירו במכון לרפואה משפטית באבו כביר.

 

גורמים ביטחוניים אמרו היום ל-ynet בתגובה כי אחריות זיהוי הגופה במסגרת העסקה היתה של משטרת ישראל והמכון לרפואה משפטית באבו כביר אולם בעקבות זיהוי הטעות, יפעלו בצה"ל להחזיר את הגופה של בירו ולקבל בחזרה את גופת הפלסטיני שניתנה בטעות. הגורמים הוסיפו כי הדרישה של חיזבאללה לקבל 30 גופות נוספות אינה מוכרת ולא הגיעה לישראל עד כה.

 

מהמשטרה נמסר כי הגופה שנמסרה בטעות לחיזבאללה הינה גופת אלמוני, שלא היה עליה דורש למעלה משנה וההערכה היא שאין מדובר ביהודי.

 

ממשרד הבריאות והמכון לרפואה משפטית באבו כביר נמסר בתגובה: "גופתו של מוחמד בירו זוהתה והועברה לקבורה בבית העלמין רבדים. בתהליך העברת הגופות בעסקת השבויים כאשר הוצאו הגופות מקבריהם ככל הנראה נפלה טעות. הגופות הוצאו באחריות הרבנות הצבאית". כמו כן, מסרו במשרד הבריאות כי בשום שלב לא נתבקש המכון לרפואה משפטית לבצע זיהוי של הגופות טרם העברתן במסגרת העסקה.

 

עוד נמסר כי ייתכן שמדובר בטעות בפרטי תעודת הפטירה שהוציא המכון לרפואה משפטית, או בטעות של החברה המובילה את המת למקום הקבורה.

 

מדובר צה"ל נמסר בתגובה לנושא כי יש כוונה לפעול להשלמת העסקה על פי כל המחוייבויות שנטלה על עצמה ישראל.

 

השתתפו בהכנת הידיעה: ArabYnet
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
גופות אנשי חיזבאללה בדרך ללבנון. טעות
צילום: איי פי
צילום: איי פי
מנהיג חיזבאללה. דרישות נוספות
צילום: איי פי
צילום: טל כהן
המכון לרפואה משפטית. "האחריות - של הרבנות הצבאית"
צילום: טל כהן
מומלצים