שתף קטע נבחר

גורמים בעבודה: שרון "משחק" בפרס

בעקבות הפרסום לפיו שרון ופרס נועדו באפשרויות להקמת ממשלת אחדות, נזעקו גורמים במפלגה. "שרון לקח אותנו והשתמש בנו כדי להלחיץ את הקואליציה הבעייתית שלו". לטענתם, לא מזמינים ראש אופוזיציה לשיחת רקע, ולאחר מכן מפרסמים את דבר קיומה אם אין בה צורך פוליטי

כעס גדול במפלגת העבודה על יו"ר המפלגה, ח"כ שמעון פרס. זאת בעקבות הפרסום ב"ידיעות אחרונות", לפיו אין להוציא מכלל אפשרות שראש הממשלה, אריאל שרון, ויו"ר האופוזיציה, פרס, דנו בסיכויים לממשלת אחדות.

 

התחושה בקרב גורמים במפלגה היא, שפרס מאפשר לשרון "לשחק" בו ולהשתמש בו כרצונו.

 

במפלגת העבודה מכירים היטב את המפגשים שמארגן מדי פעם ראש הממשלה עם יו"ר האופוזיציה, אך  הפעם גם מי שחשב שכבר ראה כל טקטיקה ואסטרטגיה פוליטית, הופתע.

 

כמה שעות לאחר פגישתו עם השליחים האמריקנים, נועד ראש הממשלה עם יו"ר האופוזיציה. על פי הדיווח שטח בפניו שרון את תוכנית ההתנתקות.

 

אין זו הפעם הראשונה שפגישות "חשאיות" מגיעות לבסוף לתקשורת דווקא מכיוון לשכת ראש הממשלה, בעיקר כאשר ראש הממשלה זקוק לפרסום.

 

בעבודה טוענים כי "שרון לקח אותנו והשתמש בנו כדי להלחיץ את הקואליציה הבעייתית שלו". הרי לא מזמינים ראש אופוזיציה לשיחת רקע, ולאחר מכן מפרסמים את דבר קיומה אם אין בה צורך פוליטי.

 

ח"כ אופיר פינס אמר: "צריך להימנע מליפול למלכודות של ראש הממשלה, שמשתמש בנו כדי ללחוץ על הקואליציה. זה מחזיר אותנו שלושה חודשים אחורה. אי אפשר בבוקר לתקוף את שרון ובערב לחבק אותו".

 

גורמים המקורבים לראש הממשלה אמרו בשיחות סגורות כי בחודש מארס, לאחר נסיעתו של ראש הממשלה לארה"ב, ייתכן שהאמריקנים יפעילו לחץ וידרשו מישראל לבצע צעדים בוני אמון כלשהם.

במקרה כזה, מעריכים מקורביו של שרון, האיחוד הלאומי לא תוכל להישאר בממשלה, ושרון יקרא לאחדות עם מפלגת העבודה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
שרון. משתמש בפרס?
צילום: רויטרס
צילום: איי אף פי
פרס. ממשלת אחדות.
צילום: איי אף פי
מומלצים