שתף קטע נבחר

החסידים "הרגו" את האדמו"ר

אלמונים התקשרו בלילות האחרונים למשטרה ודיווחו בקול חנוק: ביתו של האדמו"ר מגור עולה באש, הוא לקה בליבו ומת. הכוחות שנזעקו למקום גילו: מדובר בדיווחי סרק. שני אברכים ירושלמים שנעצרו אתמול הודו במעשה. החשד: סיכסוכים על מאבק השליטה בחצר האדמו"ר

"שמח" בחצרו של האדמו"ר מגור: שני אברכים ירושלמים נעצרו בחשד שבתקופה האחרונה הקפיצו לשווא את המשטרה וכוחות ההצלה לביתו של האדמו"ר בעקבות דיווחי סרק שלפיהם הוא "התאבד" או ש"ביתו עולה באש".

 

הסיכסוכים על ראשות חצר האדמו"ר מגור החלו כבר לפני כמה שנים והתמקדו בין חסידי האדמו"ר, הרב יעקב אלתר, לבין חסידי בן-דודו, הרב שאול אלתר, שהוא בנו של האדמו"ר הקודם. הסיכסוכים החמורים כללו תגרות אלימות בין שני המחנות, הצתות וגרימת נזק לרכוש.

 

משטרת תל-אביב ניהלה חקירה בפרשה ועצרה מספר חשודים. בשלב מסוים התערב בעניין ח"כ יעקב ליצמן, שהצליח לפשר בין הצדדים הניצים ולהביא קצת שקט. במשטרה חשבו שסופו של הסיכסוך הגיע, אך כעת היא חושדת שמישהו מנסה להצית את המלחמה הזאת מחדש, בדרך שגורמת לה ולכוחות ההצלה להרבה כאבי ראש.

 

בלילות האחרונים התקבלו במשטרה, בכיבוי-האש ובמד"א הודעות טלפוניות, ובהן דווח על צרות שונות ומשונות שפקדו את האדמו"ר מגור. בהודעה נרגשת אחת נמסר על "שריפה" בביתו, ובהודעות דרמטיות אחרות דווח שהוא "לקה בליבו ומת", או ש"התאבד".

 

הדיווחים הבהולים הזעיקו לבית האדמו"ר צי של ניידות, מכוניות כיבוי ואמבולנסים עם סירנות מייללות – אך אלה גילו כי האדמו"ר ובני-ביתו נמים בשלווה את שנתם וכי שום דבר רע לא קרה להם. בשלב מסוים נמאס למשטרת מרחב דן מהקפצות הסרק. היא פתחה בחקירה ובמהלכה הצליחה לאתר מהיכן מגיעות ההודעות האנונימיות.

 

אתמול (א') נעצרו בחשד למעורבות בפרשה שני חסידים תושבי ירושלים, יעקב רובינשטיין (31) ושרגא ניימן (19). נמסר כי במהלך חקירתם הודו השניים בדיווחי הסרק וטענו כי עשו זאת על דעת עצמם, מבלי שאיש הפעיל אותם.

 

במשטרה חושדים כי מדובר במאבקי שליטה בחצר האדמו"ר. אמש הובאו השניים בפני שופט מעצרים בתל-אביב, ובתום הדיון הם שוחררו בערבות כספית לאחר שהבטיחו לא להקפיץ יותר לחינם את המשטרה וגורמי ההצלה לבית האדמו"ר. במהלך החקירה התברר כי השניים משמשים כחובשים מתנדבים במד"א, מה שלא מנע מהם לפי החשד להטריד את הגוף שבו הם עובדים.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גלי תיבון
דיווחי סרק הזעיקו לבית האדמו"ר צי של ניידות (אילוסטרציה)
צילום: גלי תיבון
מומלצים