שתף קטע נבחר

ניצחון ירוק: בוטלה תחרות רכבי שטח בהרצליה

בשבת היתה אמורה להתקיים באזור שלולית ה'באסה' בהרצליה תחרות שמארגנת חברת יונדאי. בהתערבות הירוקים ביטלה ראש העירייה את האירוע מחשש לפגיעה בערכי טבע

מפלגת הירוקים בהרצליה עצרה תחרות רכבי שטח שהייתה אמורה להתקיים בשבת הקרובה (6 במרץ) באזור ה'באסה' בהרצליה, מערבית לקניון שבעת הכוכבים.

 

מדובר בשלולית חורף עשירה בערכי טבע, צמחים מוגנים ואף נדירים, ציפורי מים, דורסים ודו-חיים. עיריית הרצליה מייעדת להפוך את השטח לפארק ובינתיים אישרה את האירוע שמארגנת חברת יונדאי בשם 'יונדאי אקסטרים'.

 

כשנודע לפעילי מפלגת הירוקים על קיום התחרות פנה חבר המועצה מסיעת הירוקים, יריב פישר, לראש העירייה, יעל גרמן, וביקש ממנה לשקול שוב את העניין.

 

רכז פורום השרון במפלגת הירוקים, דרור עזרא, מסביר ש"בשנים האחרונות, עם התגברות הפופולאריות של רכבי השטח, הפכו שטחים פתוחים רבים לקורבנות לגלגלי רכבים אלו. אזור ה'באסה' רגיש במיוחד ועד עכשיו רכבי השטח לא הגיעו אליו. יש חשש כבד שתחרות כזו תיתן לגיטימציה להפיכת את אזור ה'באסה' כולו לאתר לנסיעת שטח ובכך ייגרם לו נזק בלתי הפיך, בעיקר לציפורי המים ולצמחים הנדירים במקום".

 

גרמן סיירה במקום עם בכירי העירייה ונציג הירוקים, ולאחר שהתרשמה שאכן יש חשש שנזק יגרם לערכי טבע החליטה לבטל את האירוע. יריב פישר: "ראש העיר לקחה החלטה אמיצה וחזרה בה מהחלטה קודמת, ובכך מנעה נזק כבד לאתר טבע ייחודי". 

 

מארגני האירוע מוסרים כי האירוע נדחה וכי המועד והמקום החדש יפורסמו בקרוב.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גבי מנשה
גרמן. השתכנעה וביטלה
צילום: גבי מנשה
מומלצים