שתף קטע נבחר

"משטרה פרטית" לשכונות הצפוניות

תושבים משיכון דן ומתל ברוך טוענים כי המשטרה מתעלמת מגל הפריצות לבתים ולרכבים באזור. כעת הם פועלים להקמת כוח אבטחה פרטי לשכונות הצפון

תושבי שכונות בצפון תל אביב מתארגנים להקמת "משטרה פרטית" שתלחם בתופעת הפריצות המתגברת באזור. מזה תקופה ארוכה סובלים תושבי השכונות הצפוניות והמבוססות של תל אביב מפריצות לבתים ולרכבים. לטענת תושבים רבים, בחודשים האחרונים התופעה מחמירה ואיתה גם התחושה לפיה המשטרה אינה מספקת מענה לבעיות הביטחון האישי של התושבים.

 

לפחות בשתי שכונות, שיכון דן ותל ברוך, החלו לאחרונה להתארגן לקראת שכירת שירותי אבטחה לשכונה והקמתה של מעיין "משטרה פרטית" שתגן על רכוש התושבים.

 

"אנחנו גרים בשכונה שמותקפת בשיא האלימות", מסבירה רות אורבך, ממארגנות היוזמה בשיכון דן. "לאורך כל הרחוב שלנו בוצעו פריצות בחודשים האחרונים. כמחצית מהבתים נפרצו. יש גם גל פריצה לרכבים, במיוחד לרכבים שחונים רק לרגע, ואז מנפצים להם חלון וגונבים פריטים מתוך הרכב.

 

"פנינו למשטרה, אבל הם מנפנפים אותנו בכל מיני סטטיסטיקות. כשאנחנו קוראים לה, המשטרה מגיעה ממש בלי רצון לפתור את הבעיה. עכשיו החלטנו שזהו. לא נוכל לשבת יותר בשקט. אנחנו נקים משטרה פרטית בשכונה ונעודד החזקת כלבים בבתים פרטיים. אנחנו בקשר עם שכונות נוספות, כמו שכונת תל ברוך. אם המשטרה תרצה לעזור לנו ניעזר בה, אבל אין בכוונתנו להיות ת"פ שלה"

 

הרעיון, מסבירים התושבים, הוא ליצור כוח שאמנם יעלה כסף אולם יספק הגנה לתושבי האזור. "זו הדרך היחידה לטפל בבעיה", אומרת תושבת נוספת המעורבת בהתארגנות. "מדובר פה בכנופיות מאורגנות שיודעות טוב מאוד לאן הן פורצות ומתגברות על אמצעי אבטחה. רק בסוף השבוע האחרון פרצו לאחד הבתים בקצה הרחוב".

 

התושבים מספרים כי בדעתם לערב גם את הדרגים הפוליטיים וכי בכוונתם לבקש בימים הקרובים להיפגש עם השר לביטחון פנים, צחי הנגבי, ולהעלות בפניו את הטענות שלהם על תפקודה של המשטרה לאור גל הפריצות באזור צפון תל אביב.

 

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה כי "בתקופה האחרונה תוגברה תחנת המשטרה אפקה בשוטרים ובמתנדבי המשמר האזרחי". עם זאת, ציינו במשטרה, הרי שבניגוד לנאמר על ידי התושבים, הסטטיסטיקה מראה כי אין שחר לטענות על גל פריצות נרחב.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שאול גולן
תושבי השכונות בצפון יוצאים למאבק בפורצים
צילום: שאול גולן
מומלצים