שתף קטע נבחר

חשד: קיבל 30 שנה את קצבת סבתו המתה שנקברה בחצר

עוד הוכחה לבלגן במוסד לביטוח לאומי, או הדרכים שאנחנו מנסים לעבוד עליו? חבר מועצה מהגליל חשוד שקיבל מדי חודש קצבת זקנה, עבור סבתו שמתה כבר לפני 30 שנה ונקברה בחצר הבית. בסך הכל קיבל האיש חצי מיליון שקל. אם לא די בכך, הוא גם דאג שסבתו המתה תבחר את נציגיה לכנסת, בעודה בעולם שכולו טוב

הקברת וגם ירשת? משטרת נצרת חוקרת חשד שגבר בן 52, חבר מועצה מקומית מאחד היישובים בגליל, קיבל מדי חודש את קצבת הזקנה של סבתו - שמתה כבר לפני 30 שנה. ולא רק זאת - סבתא, מסתבר, המשיכה גם להיות פעילה מבחינה פוליטית...

 

האשה, ילידת 1888, מביר אל מכסור שליד כרמיאל, מתה לפני 30 שנה. ילדיה קברו אותה בחצר הבית, לא הוציאו תעודת פטירה ולא דיווחו על כך לרשויות. איש בביטוח לאומי לא חשד כאשר הנכד התייצב בכל 28 בחודש בבנק הדואר, כשהוא מצוייד בייפוי כוח, כדי לקבל את קצבת הזקנה.

 

התברר שהאיש הפקיד מדי חודש בחשבונו הפרטי את הקצבה בסך 2,200 שקלים. בדיקה מהירה אישרה כי אכן מדובר במידע מהימן. החשוד נחקר והודה במעשים. החקירה הועברה למשטרת נצרת.  

 

החשוד, איש ציבור ידוע מאזור הגליל,אף דאג על פי החשד שסבתו המתה תוסיף ותמלא את זכותה הדמוקרטית ותבחר את נציגיה לכנסת ולרשות המקומית, גם כשהיתה בעולם שכולו טוב. חוקרי הביטוח הלאומי טרם גילו מי היתה האשה שהתחזתה לכאורה לקשישה, והצביעה במקומה.

 

את הפרשה חשפה יחידת חקירות מיוחדת של המוסד לביטוח לאומי בצפון הארץ: "מדובר בסכום כולל העולה על חצי מיליון שקל", אמרו חוקרי היחידה. בתום החקירה ביחידה המיוחדת, הוגשה תלונה במשטרת נצרת.

  

חוקרי היחידה אמרו ל-ynet: "הרגשנו מאוד לא נעים שהמנכ"ל שלנו אמר לשר מאיר שטרית שההאשמות שלו נגד המוסד לביטוח לאומי חסרות כל שחר, בעוד אנו מתעסקים בסיפור התואם בדיוק את מה שהשר אמר".

 

יש לציין רק שחישוב פשוט יעלה כי גילה של האשה אמור היה להיות כיום 116 שנה... שווה היה לבדוק, לא?

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דוד הכהן
הקצבה דופקת גם כשאתה בקבר? (ארכיון)
צילום: דוד הכהן
צילום: סבסטיאן שיינר
שטרית. צדק?
צילום: סבסטיאן שיינר
צילום: שאול גולן
(אילוסטרציה)
צילום: שאול גולן
מומלצים