שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  חברי להקת מחול מדרא"פ עוכבו ע"י משטרת ההגירה

  שניים מחברי African Footprint שהגיעה להופעות בישראל בשבוע שעבר עוכבו לחקירה ולהיכל התרבות בת"א הם הגיעו בניידות משטרה

  חברי להקת המחול הדרום אפריקנית African Footprint התכוונו להביא לישראל מסרים של אחווה, אך לאחר מפגש מקרי ברחוב דיזנגוף בתל-אביב עם שוטרי משטרת ההגירה שעיכבו אותם לחקירה - ייתכן שהחוויות איתן יחזרו למולדת יהיו שונות.

   

  השוטרים עיכבו לחקירה שניים מהרקדנים שהיו ללא תעודות מזהות. השניים טענו בתוקף שהם שייכים ללהקה ותוך כדי שיחה עם השוטרים הצטרפו אליהם 15 חברי להקה נוספים. לאחר שהועברו הרקדנים ליחידת ההגירה בתל-אביב כדי לבדוק את זהותם, התקבל טלפון מאמרגן המופע, טוביה קסלר, שטען כי המסמכים הדרושים נמצאים בידיו. כעבור כשעתיים שוחררו חברי הלהקה והוסעו מיחידת ההגירה בניידות להיכל התרבות בתל-אביב שם התקיימה ההופעה המתוכננת כסדרה.

   

  טוביה קסלר, אמרגן פרטי, שאסר על חברי הלהקה לשוחח עם התקשורת, אמר: "לא פעלתי לעולם נגד החוק וגם אין לי כוונה לפעול נגדו החוק בעתיד. כל האירוע, שבו השוטרים חשבו שמדובר בעובדים זרים, גרם לאי נעימות מסוימת ונדרשתי להבהיר שהקבוצה שוהה בארץ באופן חוקי. לא מדובר בטראומה, אבל ירדה לי שנה מהחיים, הלהקה מקיימת היום מופע אחרון ונוסעת הביתה. ביקשתי מהם שלא לדבר עם התקשורת ולא לעשות מהומות. אני חושב שמי שהיה צריך להבין שנעשתה טעות ולהסיק את המסקנות, הסיק אותן". תגובת משטרת ההגירה לא התקבלה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  חברי הלהקה. נוסעים היום הביתה
  לאתר ההטבות
  מומלצים