שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  "שנת חיי היפה ביותר"
  הערב תהיה לנו מלכת יופי חדשה. סיון קליין, מלכת היופי היוצאת, מירי לוי, נערת ישראל, ושחר נהוראי, נערת היופיעשרה, מסכמות את השנה שהייתה

  מלכת היופי סיון קליין, 20

   

  מלכת היופי סיון קליין, 20, מסכמת: "כשאני מסתכלת על השנה שעברתי, אני יכולה לטפוח לעצמי על השכם", היא אומרת. "נשארתי ילדה טובה ירושלים, רק שעכשיו אני ילדה יותר גדולה. חוץ מלהתבגר, זכיתי גם בעצמאות, וזה כיף. אני עובדת ומרוויחה כסף, אני עומדת ברשות עצמי. אמנם שנת המלכות נגמרה, אבל אני מרגישה שאני רק בתחילת הדרך, ויש לי כל הכוונה להמשיך לעבוד קשה. אני רוצה להוכיח שאני כאן לא רק מפני שזכיתי, אלא בגלל מי שאני".

   

  היה פער בין הציפיות שלך בתחילת השנה לבין המציאות?

   

  "כן, לטובת המציאות. וזו האמת. השנה שעברה עלי הייתה מעל ומעבר לכל הציפיות. הבעיה היחידה: שהיא עברה מהר, מהר מדי. היא טסה-עפה לה. הכינו אותי מראש לעובדה ששנת היופי כרוכה בעבודה קשה, וזה נשמע מפחיד, אבל הכל התגלגל לכיוונים נפלאים. עבדתי הרבה, לא היה לי רגע דל, ובכל מקום פגשתי אנשים מדהימים, שלא הייתי יכולה להכיר בדרך אחרת. אני מלאה נחת והכרת תודה".

   

  צה"ל חיכה לך בסבלנות?

   

  "כן. אני מתגייסת ב-22 באפריל, לטירונות רגילה. הרבה דוגמניות עושות לעצמן הנחה ומוותרות על השירות. אני לא דחיתי את השירות כדי להתחמק אלא כדי למצות את שנת המלכות שלי, ועכשיו אני יכולה להתפנות ולעשות דברים במקביל. אין לי פטור בגלל התואר. נשארתי אזרחית מן המניין, וגם סוג של מודל לכל בנות ה18- שמתחבטות. אני מתגייסת בגיל עשרים, ואין לי בעיה לשרת עם צעירות. זו הייתה בחירה שלי, ואני מאמינה ששירות צבאי יתרום לי, כבן-אדם שחי בארץ הזאת".

   

  החוויה הכי גדולה של השנה?

   

  "אין אחת. יש הרבה התרגשויות קטנות: הראשונה היא כמובן הבחירה שלי למלכת היופי, הנסיעה למלון ללילה מלכותי, הראיון הראשון, תוכנית הטלוויזיה הראשונה, הנסיעה לתחרות 'מיס יוניברס' בפנמה והמפגשים האנושיים המרגשים שם. וגם הבוק הראשון, ימי הצילומים, האירועים, המסיבות."

   

  עד לאחרונה דיברת על קריירה בינלאומית. ויתרת עליה?

   

  "לא. דחיתי אותה מכורח הנסיבות, אבל אני מאמינה שהחיים מושכים אותנו לאן שאנחנו צריכים להגיע, ואם אחרי השירות תחכה לי קריירה מזהירה בחו"ל, אז מה טוב. החלום שלי כדוגמנית הוא לקבל קמפיין גדול, לבנות את השם שלי, ולהיות הכי טובה במה שאני עושה".

   

  מה את עונה למקנטרים שאומרים לך שכמו מלכות רבות גם את, כצפוי, נפרדת מהחבר שלך?

   

  "נפרדנו שבעה חודשים אחרי שזכיתי בכתר, ובסך הכל היינו יחד שנה. שני אנשים נפגשו, חשבו שהם מתאימים, ונזקקו לזמן כדי לגלות שהם לא. בגיל הזה יש אהבות ופרידות. אלה החיים".

   

  עכשיו יש לך אהבה?

   

  "לא. אין לי חבר. אני רוצה מישהו שיהיה לי איתו חיבור נכון, בריא, מעניין. אני יודעת מה אני רוצה, ובעיקר מה אני לא רוצה".

   

  טיפים למלכה החדשה?

   

  "תיהני מזה, כי זה עובר מהר וחבל לפספס. התואר עוזר, אבל כדי להפיק ממנו את המקסימום צריך לעבוד קשה. תתחילי לעבוד כבר למחרת הזכייה, ובואי עם אנרגיות חיוביות. זה הכי חשוב. אל תסתחררי. נורא קל להיכנס לבועה, אבל תזכרי שהתואר לא עושה את האדם - האדם עושה את התואר. תשמרי על החברים האמיתיים שלך. אני לא החלפתי חברים, רק נוספו לי חדשים. מדהימים. החכמה היא להוסיף, לא לצמצם".

   

  נערת ישראל מירי לוי, 21

   

  "עד עכשיו אני מתרגשת כשאני נזכרת ברגע ההוא", אומרת מירי, "הרגע הכי גדול של השנה: אני עומדת על הבמה המוארת של מרכז הקונגרסים בחיפה, מסתכלת

  על האולם המלא, ופתאום אני שומעת: נערת ישראל היא... מירי לוי. אני יכולה להגיד שלא ציפיתי לזה והופתעתי, וזה גם יהיה נכון, אבל בגדול הרי באתי כי רציתי לזכות".

   

  "באתי כי ידעתי שזכייה תבטיח לי כניסה חלקה לעולם הדוגמנות. וברגע שהונח הכתר על ראשי, יצאה לי צעקה: 'אמא, אבא'. מרחוק ראיתי את הורי מפלסים לעצמם דרך בים של צלמים ופלאשים, והנה הם באים אלי לחיבוק ארוך. בכיתי, בטח שבכיתי. זה היה רגע קסום, שלא אשכח לעולם".

   

  מה נתנה לך ההשתתפות בתחרות מלכת היופי?

   

  "התחרות לא שינתה אותי במהות. אותן חברות מהילדות הן חברות שלי גם היום. אבל כשאת נחשפת לעולם, למפגשים עם אנשים רבים ושונים, את סופגת המון, וזה עושה משהו לנשמה. אלמלא תחרות 'מיס עולם' לא הייתי מגיעה אף-פעם למקום כמו סין, והביקור שם היה חוויה מדהימה".

   

  כשהגיעה לתחרות "מיס עולם" בסין, שמעה מירי ש"השנה יהיה בחבר השופטים איש מאוד חשוב מישראל". האיש החשוב התגלה כעו"ד אורי סלונים, שנבחר בשנה שעברה לנשיא ארגון "וראייטי" העולמי - היהודי והישראלי הראשון שמכהן בתפקיד זה. במסגרת התפקיד, היה סלונים אחד השופטים בתחרות "מיס עולם", שאליה הגיעה מירי לוי. אגב, בין השופטים בתחרות הזו היו גם קנדיס בושנל, תסריטאית "סקס והעיר הגדולה", והשחקן ג'קי צ'אן.

   

  "כשראיתי את אורי סלונים הוצפתי בשמחה ענקית", מספרת מירי. "פתאום היתה לי תחושת בית, וזה היה נפלא. כולם שם התייחסו אליו בהמון כבוד, למרות שבאופיו הוא איש מאוד חם ובלתי אמצעי. ישבתי מולו כמו מול שאר השופטים, ודיברנו באנגלית. הוא שאל אותי 'מה תקחי איתך מהתחרות הזאת'? ועניתי, 'חוויות, חברים, מספרי טלפון, תמונות וחיוכים'".

   

  "כל שופט שאל שאלה אחת, אותי אורי שאל שאלה נוספת: 'אם לא היית עכשיו בתחרות, איפה היית?' ועניתי לו ולכולם שאצלנו אחרי התיכון ולפני האוניברסיטה, יש חובת שרות צבאי, ואם לא התחרות הייתי עכשיו בבסיס. בסוף הוא אמר לי בשקט שעניתי מאד יפה. הוא כל הזמן פירגן. בסוף התחרות הוא חיבק אותי חיבוק גדול, ואמר לי 'היית מהממת'". עו"ד סלונים עצמו אמר בראיון כי "החיבור בין 'וראייטי' לתחרות 'מיס עולם' חשוב, מאחר שהבחורות הנבחרות מקדישות את שנת כהונתן לאיסוף כספים בכל העולם".

   

  נערת היופיעשרה וחביבת הקהל, שחר נהוראי, 22

   

  "לפני שנה בזמן הזה ישבתי בביתי בקיבוץ בית-אלפא, וחשבתי על החלום שלי: להגיע לאיים הקריביים", נזכרת שחר. "לא ידעתי כמה מהר החלום הזה יתגשם. תחרות 'מיס אירופה' שבה השתתפתי, ונמשכה חמישה שבועות, התחילה בפאריז ומשם המשיכה לקריביים. אני זוכרת שבוקר אחד שם יצאתי למרפסת, הסתכלתי על הים וצבטתי את עצמי. כן, אני בקריביים, והרבה דברים עברו לי בראש כמו בסרט. חוץ מיומיים צילומים היינו שם בנופש מוחלט, וזו חוויה בלתי נשכחת מבחינתי".

   

  "היו לי חששות מהתחרות העולמית, אבל ברגע שהגעתי נפלו כל המחסומים, ובתחרות עליתי לשלב הגמר וחזרתי עם התואר 'מיס סימפטיק'. לתחרות בארץ באתי היישר מהרפת של הקיבוץ, שאני עובדת בה עד היום. הגעתי לתחרות מסקרנות, ובלי ציפיות. לא חשבתי שאגיע לעשר המועמדות הסופיות, ויצאתי מופתעת לגמרי עם שני תארים".

   

  ואיך היית מסכמת את השנה הזאת?

   

  "שנה עמוסה וכיפית. במקרה שלי, מקיבוצניקית שהכירה בעיקר את המדרכות של הקיבוץ, ראיתי עוד כמה מקומות בעולם, וזה שינה את ההסתכלות שלי על החיים. עשיתי צילומי דוגמנות, התחלתי ללמוד משחק מול מצלמה, השתתפתי בסרט לנשיונל ג'אוגרפיק ושיחקתי בסרט על ישו, שלא יגיע לצערי לארץ - סרט של במאי אמריקאי.

   

  "אני דווקא נשארתי עם החבר שלי, אודי. כבר ארבע שנים אנחנו יחד. הוא גר בכפר-מונש בשרון, ואני בקיבוץ שלי בצפון, כי כך קל לי יותר לחסוך כסף ללימודים. לפני שבוע הייתי בתוכנית רדיו ושם שאלו אותי איך זה שנשארתי עם החבר שלי. עניתי בצחוק שרק למלכת היופי יש פריבילגיה להיפרד... ועכשיו ברצינות: אני חושבת שבגיל 18, 19 וגם בגיל שלי, זה נורמלי להתאהב ולהיפרד. אודי אומר שהשתניתי. זה נכון במובן של סדרי העדיפויות שהשתנו, וההזדמנות שקיבלתי בשנה הזאת לצמוח ולגדול".

   

  "עכשיו אני מסתכלת קדימה. קיבלתי תיאבון בתחום המשחק, ואני מקווה שזה יהיה העיסוק המרכזי שלי. אני גם מתכננת ללמוד באוניברסיטה. בעבר חשבתי על לימודי וטרינריה, היום אני מתלבטת בין ריפוי בעיסוק לפיזיותרפיה. בכל מקרה אני רוצה להיות מסופקת, ולהיות הכי טובה במה שאני עושה".

   

  מה עשית בפרס שקיבלת - טיסה לפאריז - עם הזכייה בתואר "חביבת הקהל"?

   

  "אנחנו שישה ילדים בבית, והורי לא היו כבר הרבה שנים בחו"ל. אז את הטיסה לפאריז הענקתי להם. בישרתי להם על זה לפני כמה ימים. הם מאושרים, וגם אני. כשיש לך, אתה צריך לדעת לתת".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה ""שנת חיי היפה ביותר""
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: יקי הלפרין
  שחר נהוראי: מהקיבוץ לקריביים
  צילום: יקי הלפרין
  צילום: יקי הלפרין
  קליין: טופחת על השכם
  צילום: יקי הלפרין
  צילום: יקי הלפרין
  לוי: עד עכשיו מתרגשת
  צילום: יקי הלפרין
  מומלצים