שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  טויוטה מציגה: פתוח

  יש לכם טויוטה קורולה? יכול להיות שלעוד מישהו יש מפתח לאוטו שלכם. היבואן לא מתרגש: "זה יכול לקרות, אבל רק אחת ל-3,125 מקרים"

  בחודש יוני 2003 רכשה לעצמה עו"ד תהילה בינו טויוטה קורולה. לפני הקנייה שמעה מחברים וידידים שזו מכונית טובה ואמינה, והכמות הגדולה יחסית של קורולות חדשות שנעו על הכבישים, שיכנעו אותה בכדאיות הקנייה. אבל מסתבר כי הכמות היתה בעוכריה לבסוף: באחד הערבים הגיעה לרחוב בו חנתה הקורולה הלבנה שלה, פתחה את הדלת באמצעות המפתח והתיישבה.

   

  "מייד כשנכנסתי פנימה הרגשתי שמשהו מוזר במכונית", מספרת לנו בינו. "מצב המושב לא ממש התאים לי, וכשרציתי לחבר את הטלפון הסלולרי לעריסת הדיבורית הבחנתי שהיא אינה מתאימה. העפתי מבט מסביב וגיליתי על המושב האחורי שקית שאינה שלי. דמי קפא בעורקי. הבנתי שנכנסתי לרכב לא שלי. מייד זינקתי החוצה מבוהלת. עוד עלולים להאשים אותי בפריצה..."

   

  דבר היבואן

   

  תהילה, שמצאה לבסוף את מכוניתה מספר מטרים בהמשך הרחוב, פנתה ליבואן טויוטה, חברת יוניון מוטורס, ודיווחה שהמפתח של מכוניתה מתאים גם לאחרת. "אני מוצאת את עצמי בחרדה תמידית שהרכב עלול להגזל מידי, נוכח הקלות הבלתי נסבלת של הכניסה אליו", כתבה לחברה, תוך שהיא דורשת פתרון לבעיה.

   

  אלא שמכתב התשובה שקיבלה לא סיפק אותה: "טויוטה קובעת לכל מפתח קוד המורכב מאות אחת וארבע ספרות. ברור שייתכן מצב שהשילוב ביניהן יחזור על עצמו בהתאם להסתברות סטטיסטית. אולם בכל מכונית קיים קוד נוסף, שלא יכול לחזור על עצמו, במשבת המנוע (אימובילייזר – ב.ב)", ענה לה יוסי עדן, מנהל אגף השירות של החברה. במילים אחרות, גם אם ניתן לפתוח את דלתות הרכב במפתח זר, אי אפשר להתניע אותו.

   

  עדן ציין גם שכל מערכות ההגנה בפני גניבה במכוניות הטויוטה עומדות בדרישות משרד התחבורה. "לאור האמור לעיל, איננו רואים בכך תקלה, ומובן מאליו שלא ניזום כל פעילות בנושא פנייתך", סיכם מנהל השירות.

   

  אלא שתהילה בינו לא הרפתה וכתבה לו שוב. "כרוכשת רכב אני זכאית לקבל את מירב ההגנה על רכושי. במכוניתי מצויים דרך קבע חפצי האישיים לרבות מסמכים חשובים. מתשובתך אני מסיקה שלאורך כל הדרך הותרתי את חפצי האישיים בסכנה. עמדה זו לא מתקבלת על הדעת", הסבירה. אלא ששוב נדחתה.

   

  לנו הסביר יוסי עדן שהסיכוי שלשתי מכוניות יהיה קוד מפתח זהה הוא 5 בחזקת 5, כלומר אחת ל-3,125 מקרים. "לא אנחנו ולא יצרן הרכב יכולים להבטיח שלכל רכב המשווק בישראל יהיה מספר מפתח ייחודי", הסביר. ומה עושה עו"ד תהילה בינו? היא מתכוונת להתקין ברכב אזעקה, ולתבוע מהיבואן לממן את התקנתה.

   

  ומה אנחנו אומרים? שכל מי שמעוניין לרכוש מכוניות מתוצרת טויוטה, כדי שידע שאולי יש לו שותף לאוטו. אחרי הכל, היבואן לא יגביל עצמו ודאי למכירה של 3,125 מכוניות מאותו דגם בלבד...

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  קורולה, והיא גם שלהם
  צילום: אלי שאולי
  צילום: סי די בנק
  אותו מפתח לאוטו?
  צילום: סי די בנק
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים