שתף קטע נבחר

שר החוץ המצרי: ממשלת ישראל מזכירה ארגון טרור

אחמד מאהר אמר: "ישראל מצהירה כי בכוונתה להמשיך בהתנקשויות, ואף עורכת רשימות חיסול. כשארגון נוקט פעולה כזו, הוא מוגדר כארגון טרור. אז מה ניתן לומר על ממשלה שנוהגת באותו אופן?"

שר החוץ המצרי, אחמד מאהר, מתח היום (ד') ביקורת חריפה על ישראל, כשקשר בין ממשלת שרון לארגוני טרור, לאור מדיניות החיסולים שהיא מנהיגה ובמיוחד לאור ההתנקשות בשייח יאסין.

 

מדובר באחת הביקורות החריפות ביותר כלפי ישראל מצדו של שר מצרי בשנים האחרונות. לדבריו, "ישראל אינה מביעה שביעות רצון מהשימוש בהתנקשויות, אך מצהירה כי בכוונתה להמשיך בכך, ואף עורכת רשימות חיסול. כשארגון נוקט פעולה כזו, הוא מוגדר כארגון טרור. אז מה ניתן לומר על ממשלה שנוהגת באותו אופן?"

 

מאהר הביע צער בשם מצרים על כך שמועצת הביטחון של האו"ם לא גינתה באופן רשמי את החיסול, "בשל התנגדות של מדינה אחת בלבד", אמר, בהתייחסו לארה"ב. 

 

גם הנשיא חוסני מובארק גינה ביום ב' את ההתנקשות אולם במלים פחות חריפות. מובארק ביטל ביקור של משלחת פרלמנטרית מצרית בישראל, לרגל 25 שנה להסכם השלום, בעקבות ההתנקשות.

 

מובארק אמר כי "מדובר בפעולה פחדנית ומצערת". כשנשאל בקהיר כיצד תשפיע ההתנקשות על תהליך השלום, הוא השיב: "איזה תהליך שלום?" 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
מאהר. ישראל עורכת רשימות חיסול
צילום: איי פי
צילום: רויטרס
יאסין. מדיניות החיסולים כשל ארגוני הטרור
צילום: רויטרס
מומלצים