שתף קטע נבחר

אולמרט למתנחלים: כוחות הביטחון שילמו יותר מכם

בכנס תמיכה בהתנתקות, על רקע פגישת שרון-בוש, ובנוכחות עשרות ראשי ערים אמר מ"מ ראש הממשלה: "אם יש למישהו אשליות שהתוכניות של איתם ולנדאו יתממשו - כדאי שיתפכח", וקרא לראשי הערים לתמוך בשרון - "שהוא איש בודד מאוד שכל כובד האחריות עליו"

מ"מ ראש הממשלה, השר אהוד אולמרט, אמר הערב (יום ד') בכנס בנוכחות עשרות ראשי ערים תומכי ההתנתקות: "אם יש למישהו אשליות שהתוכניות של אפי איתם ועוזי לנדאו יתממשו, כדאי שיתפכח". בפנייה אל המתנחלים אמר: "המציאות השתנתה. המחיר שאתם משלמים הוא קטן הרבה יותר מהמחיר ששילמו, משלמים וישלמו אלה ששומרים עליכם".

 

בזמן שראש הממשלה אריאל שרון נפגש עם הנשיא בוש בבית הלבן, אירגן השר השר אולמרט כינוס בו נכחו עשרות ראשי ערים מרחבי הארץ וחברי כנסת התומכים בהתנתקות. בכנס השתתפו גם השר גדעון עזרא וחברי הכנסת אברהם הירשזון ואלי אפללו. כמו כן הגיע גם האלוף (במיל') יוסי פלד, שהביע את תמיכתו בתוכנית.

 

במקביל, נערך היום בתל אביב כינוס של מטה "הליכוד שלנו" הכולל 14 חברי כנסת המתנגדים לתוכנית ההתנתקות. בפגישה השתתפו פעילים מרחבי הארץ ונערך להם תדרוך כיצד עליהם  לפעול בשבועיים הקרובים בקרב המתפקדים. בפגישה נשאו דברים הח"כים המתנגדים, ונוכחים במקום גם ראש עיריית שדרות אלי מויאל וכן סגן ראש עיריית רעננה עוזי כהן.

 

"זהו מהפך היסטורי"

 

אולמרט, מלא רוח קרב, נאם ארוכות בכינוס בתל אביב ואמר בין היתר כי "אין לי ספק שהצהרת נשיא ארה"ב היום תכיר במציאות החדשה שנוצרה. זה מהפך היסטורי. מי שחושב שנוכל להחזיק בכל קרקע טועה ומטעה ויגרור את ישראל לפינה שבה היא לא היתה". אולמרט הוסיף ואמר עוד כי "ישראל לא תוותר על המלחמה בטרור. אנחנו יודעים שהטרור יימשך והתוכנית היא לא תשובה לטרור. יש הבנה מוחלטת של הידידים שלנו לעניין הזה". לדבריו, ארה"ב לא תיתן יד בעתיד לשום תוכנית אחרת מלבד מפת הדרכים.

 

אולמרט קרא לראשי הערים להתגייס למען תוכנית ההתנתקות בשבועיים הקרובים עד למשאל בליכוד ואמר: "על כל ראש עיר לראות את עצמו כנושא הדגל. אני בטוח שהליכוד יגלה בגרות ואני מבקש ממכם לראות את עצמכם כחלק בלתי נפרד מהאחריות שיוביל לכך שב-2 במאי יגידו מתפקדי הליכוד לראש הממשלה: 'אנחנו מאחוריך'.

 

על פי מ"מ ראש הממשלה, "חובתנו לתמוך ברה"מ וללכת מהיום ואילך מסניף לסניף ולדבר בגובה העיניים ולומר את האמת. הליכוד העמיס על כתפיו את אחריות ניהול ישראל והוא חייב לתת תשובה לבעיות היום-יום. אנחנו לא מפלגה שהכריזה מלחמה על כל העולם. אנחנו חייבים לפנות לכל חברי המפלגה למרות שזה קשה משום שכולנו שותפים לאתוס ההתיישבות".

 

"תארו לכם שהליכוד יזרוק את התוכנית"

 

אולמרט תקף בדבריו את מפלגות הימין ואת הפלג הימני בליכוד ואמר: "לא אחת ניזוקנו באורח קשה כי במחנה הלאומי היה תמיד מי שאמר שהוא רוצה יותר. תארו לכם שרה"מ שרון לוחץ את ידו של בוש הערב והם נפרדים בהסכמה וכשהוא מגיע ארצה מפלגתו אומרת לו לזרוק את התוכנית. האם יהיה עוד מישהו בעולם שירצה לדבר עם שרון? אם כך יהיה, זה פירוק המערכת הפוליטית הקיימת וכל המערכת תדרדר ונמצא את עצמנו מתמודדים בבחירות. ומה נאמר אז?".

 

השר אולמרט הזהיר כי הישארות במצב הזה שבו אין מהלך מדיני כלשהו - "אין בה לא תקווה ולא קצה אור. המהלך המורכב הזה נוצר ליצור תקווה. מי שמפחיד אותנו בטרור שיזכור שעוד לא מצאנו פתרון לבעיה הזו".

 

לסיום ציין, כי "ראש הממשלה הוא איש בודד מאוד שכל כובד האחריות עליו ועלינו להקל עליו לשאת במעמסה כדי להוביל לשגשוג ולביטחון".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
אולמרט. "שהליכוד יגלה בגרות"
צילום: איי פי
צילום: באובאו
ראש הממשלה. "הוא איש בודד מאוד"
צילום: באובאו
צילום: מיכאל קרמר
איתם. "כדאי שיתפכח"
צילום: מיכאל קרמר
מומלצים