שתף קטע נבחר

הפגנה נגד בתי-המשפט: "ענישת עברייני המין מגוחכת"

"נשבר שיא חדש בסלחנות בתי-המשפט כלפי עברייני מין נגד קטינים", זעקו עשרות בני-נוער, בהפגנה נגד בתי-המשפט בתל-אביב. העילה: שעות עבודה לציבור שנגזרו על שבעה נערים ממרכז הארץ, שהודו בהתעללות מינית קשה בחברתם לספסל הלימודים

עשרות בני נוער מארגונים שונים הפגינו אחר-הצהריים מול בתי-המשפט בתל-אביב, במחאה על קולת עונשם של תשעה נערים, שהתעללו קשות בנערה מבית-ספרם.

 

הפרשה פורסמה אתמול לראשונה ב-ynet. מדובר בנערה בת 16, שהפכה ל"שפחת המין" של הנערים ממרכז הארץ. במשך חודשיים בשלהי 2002 כפו עליה הנערים מעשי סדום ומין אוראלי בניגוד לרצונה בבית-הספר ובגנים ציבוריים. הם איימו כי אם תתלונן, יספרו למשפחתה, יפיצו עליה שמועות ויפרסמו את תמונותיה באינטרנט.

 

שבעה מהנערים הודו בביצוע המעשים הקשים. אך למרות התיאורים והעדויות הקשות, החליט בית-המשפט להטיל עליהם 150 שעות עבודה לרווחת הציבור ופיצוי כספי לקורבנם. בית-המשפט נמנע מלהרשיע את הנערים.  

 

צומת הרחובות ויצמן ושאול המלך ובתל-אביב התמלאה אחר-הצהריים שלטים וסטיקרים בגנות בתי-המשפט. לתפאורה המיוחדת היו אחראים בני-נוער מארגוני הנוער "ביחד", קל"ף ו"הצבעים שלנו", התובעים להחמיר בעונשם של עברייני מין.

 

המפגינים, שקיבלו את אישור המשטרה לפעולתם, השמיעו קריאות ונשאו שלטים כגון: "ימוצה הדין עם עברייני המין", "כל כמה שעות נפגעת מינית בחורה". אחד מהם טוען כי "אתמול נשבר שיא חדש בסלחנות של בתי-המשפט כלפי עברייני מין נגד קטינים. זאת לאחר ששבעה נערים שהתעללו מינית בילדה מבית ספרם, הגיעו לעסקת טיעון שבה לא הורשעו במעשה".

 

יעל רלוי, ממארגני ההפגנה, הסבירה את הסיבה להתכנסות: "פעם אחר פעם בתי-המשפט שוברים שיאים כשהם נותנים גזרי דין מגוחכים במקרה של פגיעה מינית. לפי בית-המשפט, כל אחד יכול לפגוע בבחורה ואפילו לצאת בלי עונש".

 

חברתה, טלי לרנר, תוקפת גם את מערכת האכיפה: "לא יכול להיות שהפרקליטות תציע עסקת טיעון שכזו, שבה הנערים המתעללים אפילו לא הורשעו במעשים שעשו. מבחינתם, כאילו לא הייתה נערה שהיא קורבן. אנחנו פה בין השאר כדי להביע צעקה שאולי תגרום למדינת ישראל לקבוע עונשי מינימום לעברייני מין".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מאיר אזולאי
"יוצאים בלי עונש" (אילוסטרציה)
צילום: מאיר אזולאי
מומלצים