שתף קטע נבחר

אוהדי הפועל ערב יום השואה: "מכבי אושוויץ"

ערב יום הזיכרון לשואה ולגבורה שרו מספר אוהדים באוסישקין בדרבי הנוער: "מחר חג שמח". לאחר ההתנקשות ברנטיסי שרו: "הפיינל פור לא בת"א". אחד מאוהדי הפועל ירק לעברו של מאמן מכבי, ויקטור סקורניק

הערב יצוין בישראל יום הזיכרון לשואה ולגבורה. יממה קודם לכן, בדרבי הנוער בין מכבי והפועל תל אביב, הוכיחו האוהדים האדומים כי זה לא מזיז להם יותר מידי. במהלך המשחק בו ניצחו הצהובים 88:83 באוסישקין, צעקו כמה מאוהדי הפועל במשך כל המשחק לעבר אוהדי מכבי: "מחר חג שמח", "מכבי שואה", "מכבי אושוויץ" ועוד מיני ביטויים זוועתיים.

 

לאחר היוודע דבר חיסולו של מנהיג החמאס, עבד אל-עזיז רנטיסי, צעקו אוהדי הפועל: "הפיינל פור לא בתל אביב", עודדו ללא הרף את צסק"א מוסקבה, ואף כמה מהם רקמו לחולצותיהם את הסמל של צ'סקא מוסקבה. 


אוהדים הפועל תל אביב
למצולמים אין קשר לכתבה (צילום: ראובן שוורץ)

 

בסיום המשחק התרחש עימות בין אוהד הפועל למאמן הנוער של מכבי, ויקטור סקורניק. במהלך המשחק זרק אותו אוהד בקבוק מים לעברו של סקורניק, ובסיום המשחק הוא אף ירק לעברו. סקורניק החל לרדוף אחר האוהד אולם הנוכחים במקום עצרו אותו, וביניהם שחקן העבר מיקי ברקוביץ', שבנו ניב משחק במכבי.

 

גם ברקוביץ' ספג קללות ויריקות. סקורניק אמר ל-ynet: "עמדתי שם ולא האמנתי שזה קורה. במשך משחק שלם קומץ מאוהדי הפועל צועק שואה שואה. זה לא שזה נפלט להם, זה המוטו שלהם, וזה פשוט לא יכול להיות. חבל, כי אנחנו במדינת היהודים, והשואה זה מעבר לקו אדום מבחינתי. זו נקודה שאסור לגעת בה".

 

סקורניק גם התייחס לעימות עם האוהד: "אחד האוהדים זרק עלי שניים או שלושה בקבוקי מים במהלך המשחק אבל עם זה אין לי בעיה ואני רגיל לזה. בסוף המשחק הוא ירק לי לתוך העין, ועם זה לא הייתי מוכן להשלים. רציתי לרוץ אליו אל היציע אבל עצרו אותי. מדובר להערכתי בבחור בן 25 ולא בנער מוסת בן 15. אני בטוח שאם לא היו עוצרים אותי, הבחור הזה כבר לא היה יכול לומר בחיים שלו את המלה שואה"

 

אוהד מכבי ת"א, קובי אלנבוגן, שנכח במשחק, סיפר: "השנאה הזאת מעבירה קהל שלם על דעתו. יהודים , ערב יום השואה, משמיעים ביטויים כמו "מכבי שואה" ו"מקלחות", זה משהו שלדעתי מעמיד בסימן שאלה גדול את היכולת שלנו לקיים חברה שמתעסקת בספורט. אני מצפה מכל הנוגעים בדבר, שיעשו ככל יכולתם כדי לגנות ולהעלים את התופעה המכוערת הזאת, שלצערנו אי אפשר לומר שלא חזינו אותה או שאי אפשר לטפל בה".  

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ראובן שוורץ
אוהדים באוסישקין. למצולמים אין קשר לכתבה
צילום: ראובן שוורץ
צילום: יוסי רוט
גם הוא הותקף. מיקי ברקוביץ'
צילום: יוסי רוט
מומלצים