שתף קטע נבחר

ריבלין בפגישת פיוס עם השופט ברק: הוא מורי ורבי

הנשיא קצב הזמין את השניים לפגישה משותפת "כדי ללבן ביקורת הדדית בין שתי הרשויות". יו"ר הכנסת אמר: "אם במקרה הובנתי כמי שמתלהם בנוגע לבית המשפט העליון, אני מבקש סליחה"

אחרי התקיפות ההדדיות, נשיא המדינה משה קצב הפגיש היום (א') את נשיא בית המשפט העליון, אהרן ברק, עם יו"ר הכנסת, ראובן ריבלין, "כדי ללבן נושאים, וביקורת הדדית בין שתי הרשויות".

 

קצב אמר שדברי הביקורת של השופטים הפורשים, תיאודור אור ודליה דורנר על הכנסת, כמו דברי הביקורת של יו"ר הכנסת על בית המשפט העליון, "הציקו לי מאוד, ולכן זימנתי את הפגישה". עם זאת, הוא טען ש"לא מדובר פה בגישור בין הגופים".

 

ריבלין מתח בחודשים האחרונים ביקורת חריפה על בית המשפט העליון, ועל המהפיכה החוקתית שמוביל ברק. היום כבר הגדיר ריבלין את ברק כ"מורי ורבי", וטען ש"קטונתי מלהגיד משהו בנוגע אליו". עם זאת הוא הוסיף שיש זליגת סמכויות בין הכנסת לבית המשפט העליון. "עתה, בית המשפט העליון דן בעתירה בנושא חוק ההסדרים. האם בית המשפט העליון יוציא הערמונים מהכנסת? ייתכן וגם הכנסת טועה, אך עם כל הכבוד, רק כנסת אחרת יכולה לפסוק שהכנסת הקודמת טעתה, ובית המשפט יכול להעיר את הערותיו".

 

ריבלין אמר שדבריו על בית המשפט העליון היו בגדר החלפת דעות וביקורת במדינה חופשית, ולא היה בכוונתו ליצור דה-לגיטימציה של בית המשפט העליון, ו"אם במקרה הובנתי כמי שמתלהם בנוגע לעליון אני מבקש סליחה ובכל מקרה זו לא היתה כוונתי". הוא אמר שאין בכוונתו להפחית בסמכויות בית המשפט העליון ולמעט בחשיבותו, וזו מעולם לא הייתה כוונתו. השופט ברק נכנס לפגישה המשולשת בלי להגיב על דבריו של ריבלין. 

 

כצפוי, ריבלין וקצב גם תמכו בפעולת ההתנקשות ברנטיסי. קצב אמר ש"רנטיסי היה מוליד ומבצע רעיון הפעלת המתאבדים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום לע מ
ריבלין. מבקש סליחה
צילום לע מ
צילום: חיים הורנשטיין
ברק. לא הגיב
צילום: חיים הורנשטיין
צילום: עטא עוויסאת
קצב. "ללבן נושאים"
צילום: עטא עוויסאת
מומלצים