שתף קטע נבחר

החוק לפיזור הכנסת תלוי בהצבעה של ח"כ לפיד

לפיד, יו"ר שינוי, יודיע על החלטתו דקות ספורות טרם ההצבעה על החוק בכנסת. לפיד פועל להקמתה של ממשלת חירום, ואם יתברר לו ששרון מטרפד את הקמתה, יצביע נגד החוק

יו"ר הליכוד, אריאל שרון, יכנס היום (יום א') את חברי הכנסת לימור לבנת, סילבן שלום, ישראל כץ, אברהם הירשזון, דני נווה וציפי ליבני, האחראים להצעת החוק לפיזור הכנסת. מטרת ההתכנסות היא בדיקת רשימות המצביעים בעד ונגד החוק, שיעלה לקריאה ראשונה בכנסת ביום ג' הקרוב.
מחר יפסוק בג"צ האם על מנת להעביר את הצעת החוק בקריאה ראשונה נדרש רוב של 61 ח"כים, כפי שטען יו"ר הכנסת, אברהם בורג, או שניתן להסתפק ברוב רגיל, כטענת הליכוד.
בכל מקרה מעוניינים בליכוד להעביר את החוק ברוב של 61 חברי כנסת. לצורך כך מנסים שם להשפיע על סיעת שינוי, לשון המאזניים, להצביע בעד החוק. יו"ר שינוי, ח"כ טומי לפיד, עדיין לא החליט כיצד יצביע, ובינתיים הוא עסוק במאמצים להביא להקמתה של ממשלת חירום. חברי הכנסת האחרים בסיעת שינוי, יוסי פריצקי ומודי זנדברג, דוחקים בלפיד להצביע בעד החוק.
לפיד שוחח אמש עם ברק והבטיח לו, שינסה לברר מהי עמדתו של שרון. מחר אמור לפיד להיפגש עם שרון. לדבריו, אם יתברר לו בפגישה, ששרון הוא זה שמטרפד את האפשרות להקים ממשלת חירום, הוא יצביע נגד החוק. את החלטתו ימסור לפיד רגעים ספורים לפני ההצבעה בכנסת, במהלך ישיבת סיעת שינוי.
במקביל, גם בש"ס מנסים להיראות כמי שאינם מונחים בכיסו של איש. יו"ר ש"ס, אלי ישי, אמר היום, כי אם יתברר גם לו, שמאמציו של שרון להביא להקמתה של ממשלת חירום אינם כנים, הוא ייאלץ להיוועץ במועצת חכמי התורה טרם ההצבעה על פיזור הכנסת.
בישראל בעליה מדווחים על שיחות בלתי פוסקות עם יו"ר הליכוד, אריאל שרון. הערב יקיימו שם ישיבת סיעה מיוחדת, ובה ידונו בהצעת החוק לפיזור הכנסת ובעמדתה של המפלגה. סיעות המפד"ל וישראל בעליה יצביעו בעד החוק.
הערב ייפגשו ח"כים מסיעות ישראל אחת, מרצ והמרכז לפגישה במלון שרתון בתל אביב, פגישה שיזם ח"כ עוזי ברעם, ובה ידונו בקידום התהליך המדיני. בשל נוכחותו של השר יוסי ביילין בפגישה, תועלה לדיון גם הצעתו לאחד את שלוש המפלגות למפלגה אחת, "המפלגה הדמוקרטית החדשה".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
גלי תיבון
ח"כ לפיד. לשון המאזניים
גלי תיבון
מומלצים