שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  דוד בן-שטרית אושפז לאחר עימות עם מאבטחים בקריה
  בן-שטרית הגיע לפגישה עם דוברת צה"ל. רעייתו טוענת כי הותקף ללא סיבה. "אני חושבת שהם היו קרובים לירות בו". פונה לטיפול באיכילוב. תגובת דובר צה"ל טרם התקבלה

  במאי הקולנוע דוד בן-שטרית ("רוח קדים") אושפז אחר הצהריים (ד') בבית החולים "איכילוב" בתל אביב לאחר עימות עם מאבטחים בקרייה בתל אביב, כשהוא סובל מחבלות קשות.

   

  בן-שטרית היה בדרכו לפגישה שנקבעה לו עם דוברת צה"ל, רות ירון, במטרה לתאם שיתוף פעולה בין יחידת ההסרטה של דובר צה"ל לבין הבמאי, העובד על סרט שעוסק ביום כיפור ונגזרותיו ובשאלות מצפוניות ומוסריות שעלו במהלך המלחמה ולאחריה.

   

  רעייתו ועורכת סרטיו של בן-שטרית, סיני בר-דוד, מספרת ל-ynet על שאירע: "דוד היה צריך להזדהות ולכן חיפש בכיסיו את תעודת הזהות שלו. הוא

  אמר שהוא בדרך לפגישה עם דו"צ ואז מסיבה כלשהי התחילו כל הארבעה להתקיף אותו. הם הרביצו לו כרבע שעה ועל זה יכול להעיד העוזר של רות ירון, שצפה במתרחש מחלון הלשכה וראה אותו, לדבריו, שכוב על הרצפה, פניו כלפי מטה, כבול באזיקים על הידיים. הוא הבין שמשהו לא בסדר ובשלב מסוים החליט לרדת למטה למאבטחים ואמר להם שדודו בדרכו אל הלשכה. זה לא עזר, הם המשיכו להרביץ לו כל הזמן למרות שדוד אמר שהוא עיתונאי, שהוא בא לפגישה עם דו"צ, שהוא ישראלי ויהודי".

   

  לדברי בן-דוד "שום דבר לא עזר, זו היתה התקפת אמוק שבה ריסקו אותו ממכות. יש לו שברים מאוד חמורים והוא זקוק לניתוח באחת מהרגליים שלו שרוסקה. הוא עלול להפוך לנכה בעקבות זה".

   

  בן-דוד האשימה כי "מה שקרה זה השלב האחרון במסכת של התעללות מאוד ארוכה שאנחנו סובלים מיחידת ההסרטה של דו"צ. אנחנו מנסים להשיג חומרים על הסרט. הם במשך חודשים מטרטרים אותנו ולא מוכנים לעזור לנו בחומרים. זאת הסיבה שבשלה נקבעה הפגישה עם רות ירון. אני חושבת שהם היו קרובים מאוד אפילו לירות בו. אני לא יכולה להסביר את התקפת האמוק הזו של ארבעה אנשים חמושים מול אדם לא חמוש או מאיים".

   

  פורום היוצרים הדוקומנטרי בישראל הגיב בזעם לאירוע. בהודעה לעיתונות עליה חתומה מנכ"לית הפורום שרה לוין נכתב: "אנו מוחים בזעם על היחס הגזעני לו זכה יוצר תיעודי ישראלי, שאמנם מוצאו ממרוקו, אך לא עשה דבר המצדיק את התקיפה הברוטלית של המאבטחים של משרד הביטחון. בתקופה בה נורים אנשים, לעתים ללא הבחנה, מוכה גם במאי תיעודי. לאן זה יגיע? מה השלב הבא?".

   

  ממשרד הביטחון מסרו בתגובה: "הבוקר בשעה עשר וחצי זיהה מאבטח משרד הביטחון בקריה אדם שנראה חשוד. המאבטח פנה לחשוד בבקשה להזדהות, ומשלא זכה לשיתוף פעולה גבר החשד - ולכן נאלץ המאבטח להפעיל כוח על מנת להזים החשש. במציאות הנוכחית,  רמת הדריכות כנגד פיגועים נמצאת בשיאה, וביצוע משימת האבטחה מחייב חשיבה מהירה ותגובה בהתאם." יצוין כי משרד הביטחון הסכים להגיב רק על פעולתו של מאבטח אחד, ולא של ארבעה מאבטחים שתקפו את בן-שטרית לפי טענתו.

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  7 לילות
  מומלצים