שתף קטע נבחר

השרים אישרו: ימונו מנהלים למועצות הדתיות

בעקבות האישור שהתקבל בישיבת הממשלה, ימונה לכל מועצה מנהל אחד, במקום תשלום משכורות לראש מועצה לסגניו. בשינוי מרוצים: "זה צעד שיחסוך מיליוני שקלים"

שרי הממשלה אישרו הבוקר (א') למנות מנהלים למועצות הדתיות, בניסיון לחסוך מיליוני שקלים בתשלום משכורות ששולמו עד כה לראש מועצה דתית ולסגניו. 

 

ההחלטה התקבלה בישיבת הממשלה ובעקבותיה אמר שר המשפטים, יוסף לפיד (שינוי), כי "זהו שלב חשוב נוסף בפירוק המועצות הדתיות והפעלת שירותי הדת על ידי הרשויות המקומיות. צעד נוסף בשינוי פני המדינה והפסקת שחיתות העסקנים החרדיים".

 

לטענת לפיד, "מדובר בצעד שיחסוך מיליוני שקלים, מאחר שבמקום משכורות מנופחות לראשי המועצות ולסגניהם, תשולם רק משכורת אחת, שתיקבע על פי משכורתם של שאר עובדי המדינה".

 

במהלך הישיבה נתן אביגדור יצחקי, מנכ"ל משרד ראש הממשלה היוצא, סקירה על המתרחש בתחום המועצות הדתיות ואמר כי ישנן שתי אופציות: להקים מועצות דתיות אזוריות או לצרף את שירותי הדת לעיריות. השר מאיר שטרית אמר בישיבה כי האוצר תומך בפירוק המועצות הדתיות ובהעברת שירותי הדת לעיריות.

 

בדיון התערב השר לפיד ואמר: "הדבר שלא מדברים עליו הוא שהקושי לפרק את המועצות הדתיות קשור לחובות גדולים שלהן, בסך חצי מיליארד שקל".

 

ח"כ רוני בריזון (שינוי) אמר ל-ynet כי האישור שהתקבל היום הוא תוצאה של שינוי בחוק ההסדרים והוספת מנגנון המחייב את המינויים החדשים.

 

בריזון הוסיף כי "המצב כיום יוצר אפשרות למי שיושבים במועצות להפנות את כספי המועצה למקורבים אליהם. במקומות שבהם יהיה מנהל ממונה במקום מועצה דתית - חסכנו מינויים פוליטיים במספר ניכר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי
חסכון גדול. לפיד
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים