שתף קטע נבחר

שופטת: גלעד שרון התחמק מהצו שהורה לו למסור מסמכים

בהחלטת ביניים בפרשה, מתחה השופטת לב-און ביקורת על בנו של ראש הממשלה וקבעה: "למרות שחלפו חודשים הצו שהוצא ונמסר לשרון טרם כובד". היא העניקה לו ארכה לספק את מסמכי פרשת האי היווני עד ליום שלישי הבא

שופטת בית משפט השלום בפתח תקווה, ליה לב-און, קבעה אחר הצהריים (יום ה') כי גלעד שרון התחמק ולא כיבד את הצו שחייב אותו להציג מסמכים וקלטות בפרשת האי היווני וקרקעות מושב גינתון. השופטת נתנה לשרון ארכה לספק למשטרה את דרישתה למסמכי פרשת האי היווני עד ליום שלישי בשבוע הבא.

 

 

על פי השופטת, "הצו שהוצא ביום ה-23/07/03, ונמסר לשרון, למעשה טרם כובד, למרות שחלפו חודשים. משלוח המכתבים לעו"ד ישראל ולרואה החשבון הרפז, מעיד על האפשרות הידועה למשיב, ששם יכולים להימצא מסמכים רלוונטיים נוספים, ובכל-זאת, דבר לא נעשה".

 

עוד כתבה השופטת: "טענותיו המגוונות, חדשות לבקרים ובערכאות שונות של שרון גרמו לדיונים חוזרים ונשנים. עניין הקלטות יכול לשמש דוגמה טובה להתחמקות ממילוי הצו. אם נכונה הטענה כי הקלטות הושלכו לאשפה במשק, והחוזה היחיד המחייב בינו לבין אפל נמסר למשטרה, לא היה מקום לשום טענה מאלה שהועלו בערכאות השונות".

 

השופטת הביעה תמיהה: "האם מגרסה זו היה צריך לחשוש שמא בהעלאתה עלול להפליל את עצמו או לפגוע באחר? אם אמנם לקלטות לא היה ערך כלכלי או ראייתי, ולכן השליכן, מה מנע מבעדו מלומר זאת מייד? ידע שרון שהקלטות אינן, מה יותר טבעי היה ממסירת עובדה זו בחקירה משטרתית או באחד הדיונים שבערכאות שנדרשו לבקשותיו?".

 

עוד קובעת השופטת על שרון הבן: "אל ילין על שרודפים אותו ושאינו זוכה לאמון. זו באשר לגרסה שנמסרה ובאשר לטענה שנתן, כל שברשותו ובפיקוחו ובשליטתו".

 

מהחלטת הביניים נראה שהשופטת בעצם נותנת לגלעד שרון הזדמנות אחרונה ודחתה את הדיון ביומיים נוספים, כדי שעד אז יעביר גלעד למשטרה את כל המסמכים והקלטות שברשותו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים