שתף קטע נבחר

הרב עובדיה: ההתנתקות - סכנה; חייבים להצביע נגד

"אני לא מתעסק בפוליטיקה. זו דעת תורה", הבהיר הרב יוסף כשהביע בדרשתו השבועית באופן נחרץ את דעתו: הצעתו של שרון פסולה לחלוטין ומסוכנת. זה פרס לטרור. חייבים להצביע נגד

ערב המשאל בליכוד זוכה אגף המתנגדים לחיזוק: מנהיגה הרוחני של תנועת ש"ס, הרב עובדיה יוסף, פתח אמש (שבת) במתקפה חסרת תקדים על תוכנית ההתנתקות וקרא להצביע נגדה.

 

בדרשתו השבועית אמר הרב: "רבים שאלו אותי מה להצביע, ואני מוכרח לענות - אני רואה בזה סכנה, פיקוח נפש, תקדים מסוכן מאוד".

 

הרב הוסיף: "אם ראש הממשלה יבצע את תוכנית ההתנתקות, מה יאמרו הגויים? 'האינתיפאדה הועילה, הטרור הועיל, הנה קיבלנו פרס, הנה הברחנו את היהודים. למה לנו משא ומתן?' כך יאמרו הגויים. ולכן אסור להצביע בעד. חייבים להצביע נגד".

 

לדברי הרב יוסף, "הצעתו (של שרון - א.מ.) פסולה לחלוטין, מסוכנת, פרס לטרור. בלי הסכם, בלי שום תמורה. חינם, ככה בזול, ניתן להם את זה. התורה לא תסכים לדבר כזה. להפקיר את כל מה שעשו בעזה?"

 

הרב הזהיר מפני הסכנות הטמונות לדעתו בהתנתקות ואמר כי "הם (הפלסטינים - א.מ.) יהיו קרובים לאשקלון עם הטילים שלהם, הקסאמים שלהם. שמות יעשו בישראל, סכנה גדולה, פיקוח נפש. ולכן, אסור לי לשתוק. כל ירא שמיים יראה את הנולד ויראה שהתוכנית מסוכנת לעם ישראל. חלילה וחס, חייבים להצביע נגד התוכנית. כל מי ששומע בקולי חייב לדעת - זה דעת תורה".

 

"אני לא מתעסק בפוליטיקה", הבהיר יוסף. "בשביל זה יש פוליטיקאים. אני אומר את דעת התורה. חייבים להצביע נגד. מי ששמע אותי שיגיד לחברו.

 

"התורה שלנו מחשיבה נפש ישראל כעולם מלא", סיכם. "מותר להפקיר עולם? להפקיר את עם ישראל? איך נוכל לשתוק ולהחריש כשהוא (ראש הממשלה - א.מ.) מסכן את עם ישראל? הוא לא צופה את העתיד. הוא שוגה. אין בן אדם מושלם. הוא חושב שאולי יהיה טוב מזה. אבל זה סכנה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מיכאל קרמר
לא פוליטיקה. דעת תורה
צילום: מיכאל קרמר
מומלצים